Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności SBP

Bibliotekarze w Muzeum28.09.2017

20 września 2017 roku grupa członków Koła SBP przy PBW odwiedziła Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wzięliśmy udział w jesiennej edycji konferencji metodycznej „Życie towarzyskie w przedwojennych zielonogórskich kawiarniach i restauracjach”. Organizatorem spotkania był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa w CKUiP w Zielonej Górze. Spotkanie poprowadził Grzegorz Biszczanik, deltiolog, regionalista, znawca i pasjonat dziejów Zielonej Góry. W trakcie wykładu przenieśliśmy się, oczywiście w przenośni, do znanych lokali rozrywkowych działających w przedwojennym Grunbergu.
Czytaj więcej

Koło w Muzeum Ziemi Lubuskiej06.06.2017

31 maja 2017 roku  nauczyciele bibliotekarze  z Koła SBP przy PBW  odwiedzili Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wzięli udział w konferencji metodycznej „Ciekawostki i nieznane fakty z historii Zielonej Góry”. Organizatorem spotkania był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa w CKUiP w Zielonej Górze. Nieznane fakty o naszym mieście przedstawiła nam Izabela Korniluk kustosz Muzeum. Ciekawostki mile nas zaskoczyły, zwłaszcza informacje o sterowniku nad Zieloną Górą i parowcu z lat 60., który przyjął nazwę naszego miasta.
Czytaj więcej

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek23.05.2017

8 maja 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbyła się uroczystość obchodów Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze reprezentowały: Marzena Szafińska-Chadała Dyrektor Biblioteki oraz nauczyciele bibliotekarze z Koła SBP przy PBW w Zielonej Górze: Anna Aleksandrowicz, Jolanta Schwickert i Jolanta Stadnik. Po życzeniach i wyrazach uznania przemawiających gości przyszedł czas na wręczanie odznaczeń, nagród i dyplomów zasłużonym pracownikom bibliotek.
Czytaj więcej

Strony