Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności SBP

Wystawa Fridy Kahlo29.12.2017

9 grudnia 2017 roku członkowie Koła SBP przy PBW wzięli udział w wyjeździe do Poznania, organizowanym przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Zielonej Górze. Celem tej wyprawy było obejrzenie wystawy dzieł Fridy Kahlo i Diego Rivery z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów, a także prac z kolekcji prywatnych i muzeów w Meksyku, Niemczech i Polsce. Wystawa w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” jest pierwszą i jedyną w Polsce ekspozycją artystów, wzbogaconą o mało znany polski wątek w ich życiu.
Czytaj więcej

Koło w krainie słodkości29.12.2017

15 listopada 2017 roku grupa członków Koła SBP przy PBW odwiedziła Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wzięliśmy udział w kolejnej edycji konferencji metodycznej „Ciekawostki i nieznane fakty z historii Zielonej Góry, cz. II. ”. Organizatorem Konferencji był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa w CKUiP w Zielonej Górze. Spotkanie poprowadziła Barbara Patkowska-Klein oraz pracownicy Muzeum: Izabela Korniluk i Grzegorz Wanatko. Wykłady z prezentacjami były jak zwykle ciekawe dla wszystkich zainteresowanych historią miasta i regionu.
Czytaj więcej

Bibliotekarze w Muzeum28.09.2017

20 września 2017 roku grupa członków Koła SBP przy PBW odwiedziła Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wzięliśmy udział w jesiennej edycji konferencji metodycznej „Życie towarzyskie w przedwojennych zielonogórskich kawiarniach i restauracjach”. Organizatorem spotkania był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa w CKUiP w Zielonej Górze. Spotkanie poprowadził Grzegorz Biszczanik, deltiolog, regionalista, znawca i pasjonat dziejów Zielonej Góry. W trakcie wykładu przenieśliśmy się, oczywiście w przenośni, do znanych lokali rozrywkowych działających w przedwojennym Grunbergu.
Czytaj więcej

Strony