Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności SBP

-A A +A

Poznańskie Targi Książki i wizyta w Muzeum Narodowym20.03.2023

11 marca 2023 roku Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zorganizował wyjazd do Poznania. Celem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym oraz udział w 21. Poznańskich Targach Książki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznańskiego muzeum, gdzie uczestnicy mieli możliwość podziwiania wystawy „Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki”. Zachwyt wzbudziła również stała, bogata ekspozycja w tym jednym z najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce.
Czytaj więcej

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w PBW19.05.2022

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Polsce to kolejna okazja do promocji oferty i działań Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW. W dniach 8-15 maja 2022 r. obchodziliśmy XIX edycję tego szczególnego tygodnia dla wszystkich bibliotek w Polsce. Hasło „Biblioteka - świat w jednym miejscu” prezentuje książnicę jako mikro- i makrokosmos jednocześnie, punkt na mapie miasta, a zarazem drzwi do Uniwersum, skarbnicę wiedzy z różnych dziedzin i z całego świata. W tytułach niektórych naszych wydarzeń staraliśmy się więc - wzorem lat ubiegłych - nawiązywać do, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, hasła Tygodnia Bibliotek w Polsce.
Czytaj więcej

Wystawa „Z zakładkami przez świat”30.06.2021

18 czerwca 2021 r. w pałacu w Starym Kisielinie - filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Z zakładkami przez świat”. Niezwykłą kolekcję z całego świata prezentowała, należąca do Koła SBP przy PBW, Renata Bielerzewska – nauczyciel bibliotekarz, miłośniczka książek i zakładek do nich. Członkowie Koła podziwiali różnorodność form tych niewielkich, często unikatowych przedmiotów posegregowanych wg regionów, z których pochodzą.

  Czytaj więcej

Strony