Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności SBP

Targi Książki w Krakowie 24-27 października 201913.11.2019

W dniach 24-27 października Kraków ponownie stał się stolicą miłośników literatury, a członkowie naszego Koła po długiej przerwie ochoczo pojawili się na 23. Targach Książki w Krakowie. Wizytę w Krakowie rozpoczęliśmy od wycieczki z przewodnikiem Drogą Królewską,  ulicami Starego Miasta, poprzez Zamek Królewski na Wawelu, aż na Kazimierz. W następnych dniach wzięliśmy udział w Targach Książki. Warto zaznaczyć, że to impreza wielopłaszczyznowa i różnorodna.
Czytaj więcej

Bibliotekarze w Dreźnie30.05.2019

18 maja grupa nauczycieli bibliotekarzy, członków Koła SBP przy PBW, wzięła udział w seminarium wyjazdowym do Drezna. Organizatorem wyprawy z okazji Święta Bibliotekarzy i Bibliotek był Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Zielonej Górze. Wyruszyliśmy wcześnie rano, aby już o godzinie 10.00 zwiedzać zabytkowe miasto nazywane często perłą baroku lub Florencją nad Łabą. Zaczęliśmy od spaceru po starym mieście.  Najważniejszym punktem zwiedzania był oczywiście zespół pałacowy Zwinger, zbudowany z polecenia Augusta II Mocnego.
Czytaj więcej

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek23.05.2019

8-15 maja to szczególny czas dla Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. W tych dniach bowiem obchodzony jest „Tydzień Bibliotek w Polsce”. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem #biblioteka.
Czytaj więcej

Strony