Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu29.03.2021

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej na temat autyzmu, propagowania globalnego zaangażowania i międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie.
Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter. U różnych osób objawy mogą być odmienne i o innym natężeniu, dlatego autyzm określa się jako tzw. „spektrum zaburzeń autystycznych” (ASD).
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze od wielu lat włącza się w organizację kwietniowych obchodów, kierując się ideą upowszechniania wiedzy na temat spektrum autyzmu w ramach solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem oraz ich rodzinami.
W tym roku przygotowaliśmy: tablicę wirtualną „Autyzm”, będącą kolekcją linków do wybranych przez nas interesujących zasobów cyfrowych, recenzję książki z naszych zbiorów „Autyzm w czasie pandemii” oraz zestawienie bibliograficzne za lata 2009-2020.
Zapraszamy do korzystania z naszych propozycji.
 
(Anna Aleksandrowicz, fot. Unsplash)
 
-A A +A
Powrót