Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Wychowanie do wartości – wystawa02.03.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Wychowanie do wartości”, na której prezentowana jest literatura ze zbiorów Biblioteki.
Ekspozycja podzielona jest na 8 filarów wskazujących wychowanie jako: rolę człowieka w społeczeństwie; triadę filozoficzną – piękna, dobra i prawdy; wiarę; tolerancję; przyjaźń; respektowanie norm społecznych; altruizm i ekologię. Celem wystawy jest ukazanie koncepcji budowania programu wychowawczego w aspekcie integralnego rozwoju i wychowania ucznia. Przyjęte założenie odnosi się do aksjologicznego wymiaru wychowania, które brzmi: nie ma wychowania bez wartości. Przez wartość w ujęciu pedagogicznym należy uważać wszystko to, co cenne i ważne dla jednostki oraz społeczeństwa, co stanowi istotny punkt odniesienia w uznaniu czegoś za dobre lub złe, co prowadzi do integralnego rozwoju, do pełni człowieczeństwa.
Ekspozycję obejrzeć można od 1 do 31 marca 2021 r. w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej (I piętro), na stronie www.pbw.zgora.pl oraz Facebooku.
 
(red. Dariusz Tatarynowicz, fot. Tadeusz Semczuk)

-A A +A
Powrót