Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Audiobooki w PBW, w bibliotece cyfrowej POLONA i na stronie wolnelektury.pl12.02.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zachęca do skorzystania z bogatej oferty audiobooków, które można wypożyczyć w naszej Bibliotece.

Dla użytkowników pozostających w domu polecamy audiobooki online, przygotowane przez Bibliotekę internetową Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej. W ramach tej inicjatywy ukazało się kilkadziesiąt utworów dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA  i na stronie wolnelektury.pl. Wśród propozycji nie zabrakło klasyki literatury polskiej, książek dla dzieci, lektur szkolnych oraz utworów polskich i zagranicznych pisarzy. W gronie autorów znalazły się utwory patrona roku 2021 Cypriana Kamila Norwida. Dostępna jest również lektura tegorocznego Narodowego Czytania  "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Audiobooki można słuchać online lub bezpłatnie pobrać na swoje urządzenia z biblioteki cyfrowej Polona.pl bez obowiązku rejestracji i logowania. Oferta z pewnością ułatwi dostęp do treści lektur nauczycielom i uczniom pozostającym w domu w okresie nauki zdalnej.

Lista audiobooków online:

-A A +A
Powrót