Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

,,Kultura pamięci: praca przymusowa i Holokaust jako zadanie transgraniczne'' – wystawa 01.02.2021

„Fundamentem europejskiego wychowania powinna być refleksja nad początkiem, a nie nad końcem katastrofy…” ( Stefan Chwin)
 
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze prezentuje wystawę zatytułowaną ,,Kultura pamięci: praca przymusowa i Holokaust jako zadanie transgraniczne''. Jest ona efektem projektu,  który był realizowany przez pracowników i studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego w Cottbus-Senftenberg. Ekspozycja przedstawia zdjęcia z dawnego Christianstadt, obecnie Krzystkowice, miejscowości, której nie ma już na mapie, ale są pozostałości obozu pracy z czasów II wojny światowej. Wystawa jest źródłem wielu istotnych informacji na temat związków pomiędzy Holokaustem i pracą przymusową na przykładzie fabryki amunicji Dynamit AG, i stanowi przyczynek do budowania i pielęgnowania kultury pamięci na naszym pograniczu.
Wystawę można oglądać w holu wystawowym PBW ( II piętro) w dniach 01.–28.02.2021 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

-A A +A
Powrót