Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Dzieci i młodzież online - bezpieczeństwo, zagrożenia, uzależnienia02.02.2021

Obecna sytuacja pandemiczna sprawiła, że uczniowie poświęcają większą ilość czasu na aktywność w Internecie, co niejednokrotnie stanowi źródło troski rodziców, pedagogów, psychologów i nauczycieli. Niebezpieczne, nielegalne i szkodliwe treści,  spędzają sen z powiek osobom odpowiedzialnym za wychowanie dzieci i młodzieży. Zjawisko cyberprzemocy, fonoholizmu, sextingu czy groźnych internetowych wyzwań to szereg pojęć, za którymi kryją się osobiste dramaty. Jak chronić dzieci i młodzież przed tymi zagrożeniami? Jak rozpoznać uzależnienie? Co to jest fomo? Na te i szereg innych tego typu pytań warto szukać odpowiedzi w licznych serwisach internetowych, publikacjach online i materiałach multimedialnych, do których odsyłamy za pomocą tablicy wirtualnej Dzieci i młodzież online - bezpieczeństwo, zagrożenia, uzależnienia.

Zachęcamy do korzystania z naszej kolekcji, którą udostępniamy również w zakładce Wspomaganie/Zasoby i narzędzia cyfrowe.
 
Anna Aleksandrowicz
 

-A A +A
Powrót