Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

W kieszonce / Iwona Chmielewska ; [ilustracje Iwona Chmielewska]. - Poznań : Media Rodzina, copyright 2015. MgW III 632125.06.2020

Picturebook to książka obrazowa, w której ilustracje mają równoważne znaczenie z treścią. Kierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych a czytelnik przyswaja opowiadane historie zarówno wizualnie, jak i werbalnie.
Polską autorką picturebooków jest ceniona na całym świecie Iwona Chmielewska, wykładowca na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W publikacji „W kieszonce” autorka zaprasza czytelnika – widza do odkrywania świata, zaskakuje go i zachwyca tym, co nagle wyłania się z tajemniczego wnętrza kieszonki, zaspokaja dziecięcą potrzebę zabawy w zgadywanie. Stawia pytania w lapidarny i krótki sposób:, „Co Jaś ma dziś w kieszonce?” A obraz kieszonki z wystającymi uszami otwiera możliwość na rozmowę, wciąga do gry z obrazem. To obraz ma wyzwolić i uruchomić wyobraźnię, bawić, śmieszyć, zachwycać, zaskakiwać a także edukować. Zaglądanie do kieszonki to jakby zaglądanie do swojego wnętrza. Autorka zachęca – zajrzyj do swojej kieszonki, co tam skrywasz a może jest pusta? Czym chciałbyś ją wypełnić? Odbiorca staje się współtwórcą picturebooka, który pozwala mu na przeżycie osobistych emocji oraz konfrontację z problemami.
Książka Iwony Chmielewskiej jest jak małe dzieło sztuki, świetnie zaprojektowana, dopracowana graficznie. Uwagę przyciąga struktura i kolor papieru, ilustracje robią wrażenie dzierganych ręcznie.
Publikacja gwarantuje świetną i kreatywną zabawę.
 
Aleksandra Kmiećkowiak

 

-A A +A
Powrót