Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Becoming: moja historia / Michelle Obama. – Warszawa: Wydawnictwo Agora, 2019. MgW II 10232323.01.2020

To świetna biografia żony Baracka Obamy, byłego prezydenta USA, którą przyjemnie się czyta. Autorka opowiadając swoją historię ze swadą, humorem i szczerością jawi się jako ujmująca kobieta. To intymny rozrachunek z doświadczeniami, głęboko przemyślany, opisany słowami Michelle na własnych warunkach. Bo taka jest, wrażliwa i stanowcza jednocześnie, żyjąc tak, aby nie spełniać czyjeś oczekiwania. Jej natura skłonna do planowania i układania kolejnych celów spowodowała, że osiągnęła doskonałe wyniki jako studentka prawa i później pracownik, zatrudniony na stanowisku kierowniczym w Urzędzie. Posiadając te cechy potrafiła godzić swoją karierę z obowiązkami żony i matki.
Dzięki tej biografii w formie pamiętnika odkrywamy świat afro amerykanki, której ambicja doprowadziła Ją do bycia Pierwszą Damą, przez licznych lubianą i cenioną. Czytelnik może także ujrzeć Biały Dom jako miejsce, któremu Michelle udało się nadać własne oblicze i stworzyć rodzinną atmosferę, gdzie czas spędzony płynął w sposób miły.
Czytając i zagłębiając się w lekturze można autorkę zobaczyć jako rzeczniczkę kobiet na całym świecie, która nakłaniała je do zmiany przyzwyczajeń związanych z zdrowym i aktywnym trybem życia.
Tym, co najbardziej cenne jest to zachęta do pójścia za swoim głosem, a nie starania czynione w kierunku aprobaty innych. Są tu także rozterki, radości i przemyślenia kobiety, która miała tak wiele wspólnego z polityką ale to nie ona jest bohaterką, tylko Jej osobista opowieść. Świat czytelnika poszerzy się o wizję , jak nadawać życiu swój głos i z tego powodu warto sięgnąć po tę pozycję.

Zapraszamy do odsłuchania recenzji na stronie Radia Index.
                                Jadwiga Matuszczak

-A A +A
Powrót