Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Spotkanie w ramach projektu „Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów”23.01.2020

20 stycznia 2020 r. Marzena Szafińska-Chadała, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Renata Zubowicz, kierownik Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym I etap wdrażania modelu szkoły ćwiczeń w Szkole Podstawowej nr 5 w Żarach w sieci z 9 szkołami. Elżbieta Maj, kierownik projektu „Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów”, przywitała zgromadzonych gości, w tym: Danutę Madej – Burmistrz Miasta Żary, Ewę Rawę – Lubuską Kurator Oświaty oraz przedstawicieli partnerów projektu tj.: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Zaprezentowała również harmonogram zrealizowanych oraz przyszłych działań projektowych.
Dr Edyta Juskowiak - koordynator Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu omówiła Analizę diagnozy potrzeb szkół objętych wsparciem w ramach szkoły ćwiczeń. Natomiast Małgorzata Stodulska - lider i dyrektor szkoły ćwiczeń oraz nauczyciele biorący udział w warsztatach z czterech dziedzin projektowych podzielili się swoimi doświadczeniami i uwagami na temat zajęć przygotowanych przez kadrę naukową UAM.
Z kolei Marzena Szafińska-Chadała zaprezentowała tematykę i cele warsztatów przygotowanych przez PBW w ramach działań projektowych oraz wręczyła zebranym książkowy upominek akcentując, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. W dalszej kolejności zabrała głos Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty, która podkreśliła, że tego typu przedsięwzięcia przyczyniają się do edukacyjnych sukcesów nauczycieli i uczniów lubuskich szkół. Podsumowania dotychczasowych działań projektowych w gminie Żary o statusie miejskim w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dokonała Pani Danuta Madej - Burmistrz Miasta Żary. Finałowym akcentem spotkania było zwiedzanie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Żarach.
Powrót