Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

„Olgi Tokarczuk światy wyobrażone” - relacja ze spotkania literackiego06.12.2019

„Pisanie jest dla mnie organicznym nawykiem.”
Olga Tokarczuk
 
5 grudnia 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie literackie prezentujące sylwetkę i twórczy dorobek Olgi Tokarczuk.
Literacki Nobel 2018 dla tej znakomitej pisarki „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”, stanowi inspirację do promowania twórczości Olgi Tokarczuk w PBW w Zielonej Górze.
To kolejne przedsięwzięcie, integrujące entuzjastów literatury pięknej, wpisujące się w tradycję organizacji okolicznościowych spotkań literackich dla Lubuszan.
Rozpoczęła je, serdecznym powitaniem i osobistą refleksją na temat twórczości Olgi Tokarczuk, Marzena Szafińska-Chadała, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Następnie oddała głos prof. dr hab. Annie Szóstak z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Fascynujący wykład „Olgi Tokarczuk światy wyobrażone” pozwolił obecnym na głębszą refleksję nad bogactwem i różnorodnością twórczości noblistki, nad wędrówką jej bohaterów w poszukiwaniu sensów i znaczeń.
Cieszymy się, że wśród słuchaczy prelekcji prof. Anny Szóstak nie zabrakło licznej grupy młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego oraz mieszkańców Zielonej Góry.
Po zakończeniu spotkania odbywały się kuluarowe dyskusje, goście dzielili się wrażeniami oraz oglądali okolicznościową ekspozycję poświęconą pisarstwu Olgi Tokarczuk.
 
(Anna Aleksandrowicz, fot. Tadeusz Semczuk)
Powrót