Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Nekropolie zielonogórskie - relacja07.11.2019

5 listopada 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie edukacyjno-historyczne, w ramach którego miłośnicy historii regionalnej mieli okazję wysłuchać wykładu Barbary Patkowskiej-Klein „Nekropolie zielonogórskie”.
Na wstępie głos zabrała Marzena Szafińska-Chadała, Dyrektor PBW, która serdecznie powitała gości, a następnie przedstawiła Barbarę Patkowską-Klein, nauczyciela Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze. Marzena Szafińska-Chadała podkreśliła, że treść prelekcji idealnie wpisuje się w listopadowy czas refleksji i zadumy. Wykładowi towarzyszyła prezentacja slajdów, która umożliwiła obejrzenie fotografii i mapek wielu dawnych oraz obecnych zielonogórskich cmentarzy. Uczestnicy, zgromadzeni w Sali Wykładowej PBW, chętnie dzielili się swoimi refleksjami i odkryciami, dotyczącymi prezentowanych miejsc. Był także czas na kuluarową ich kontynuację przy poczęstunku.
Ta znakomita lekcja naszej historii, może stanowić dodatkową inspirację do odwiedzenia terenów nieistniejących już nekropolii oraz obecnych zielonogórskich cmentarzy.
 
(Anna Aleksandrowicz, fot. Tadeusz Semczuk)
Powrót