Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

„Książka pisana pikselami” - wystawa01.10.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Książka pisana pikselami”. Ekspozycja, poprzez prezentowaną literaturę – książki i artykuły ze zbiorów Biblioteki, a także inne ciekawe eksponaty, przybliża zagadnienia związane z historią bibliotek cyfrowych i ebooków, ich rozwojem i funkcjonowaniem.
Szczególne miejsce poświęcone zostało POLONIE – Cyfrowej Bibliotece Narodowej, która aktualnie jest jedną z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największą tego typu biblioteką w Polsce.
Dopełnieniem ekspozycji są prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie, wykonane pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Pani Danuty Badowskiej, będące efektem zrealizowanych w szkole projektów dotyczących tworzenia ebooków i audiobooków.
Wystawę można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01–31.10.2019 r., od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 19.00, w soboty w godzinach od 8.00 do 15.00.  Zapraszamy!
 
(Jolanta Winnicka, fot. Jolanta Schwickert)
Powrót