Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Rozumienie świata : o warsztatach pracy z książką i czytelnikami / Elżbieta Hornowska i in. ; Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów "Klanza". - Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2017. Czyt 615.851:028+CD-R12.04.2019

W prezentowanej publikacji autorki dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą w bibliotekach: publicznej i szkolnej, przedszkolu, szkołach różnych typów oraz ośrodku wychowawczym. Wszystkie aktywnie pracują w Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA.
Jest to poradnik, w którym uzyskamy odpowiedzi na takie pytania, jak: dlaczego i jak pracować z książką w grupie, jak pracować z dziećmi a jak z młodzieżą, jakie zastosować formy pracy, jak przygotować warsztaty. W części praktycznej książki czytelnik znajdzie gotowe scenariusze opracowane i zrealizowane w praktyce. Dzięki temu autorki dzielą się osiągniętymi efektami pracy uczestników warsztatów. Opisują krok po kroku, jak przygotować zajęcia i wskazują, jakie trudności mogą się pojawić. Szczegółowo podają treści, dzięki którym uczestnicy warsztatów mogą lepiej zrozumieć świat. Proponują, aby w pracy z książką wykorzystać metodę pedagogiki zabawy KLANZA, która zakłada, że zajęcia muszą sprawiać przyjemność, każdy uczestnik może w nich wziąć udział i osiągnąć sukces a prowadzący stara się zbudować takie więzi między  uczestnikami warsztatów, aby chcieli brać udział w kolejnych.
Książka jest bogato ilustrowana, zawiera płytę z baśniami: Kalif bocian Wilhelma Hauffa, Baśń o zaklętym rumaku Bolesława Leśmiana, Słowik Hansa Christiana Andersena, Królewna czarodziejka Józefa Ignacego Kraszewskiego. Przeznaczona jest dla wszystkich poszukujących wartościowej literatury oraz nowych pomysłów i inspiracji do pracy z książką w grupie.
 
        Aleksandra Kmiećkowik

-A A +A
Powrót