Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników01.04.2019

28 marca 2019 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbył się Półfinał Wojewódzki IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” dla uczniów szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do Półfinału, utworzyli drużyny w kategoriach:  klasy 1-4 i klasy 5-8.
Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa stanęło w tym roku 14 drużyn, 8 z klas 1-4 i 6 z klas 5-8. Do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się 10-11 maja 2019 r. w Katowicach zakwalifikuje się jedna drużyna z klas młodszych i jedna drużyna z klas starszych.
Po konkursie wszystkim uczestnikom Półfinału zostały wręczone dyplomy za uczestnictwo. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej po raz trzeci została współorganizatorem tego przedsięwzięcia, a drugi raz pełni funkcję Koordynatora Wojewódzkiego, ponieważ bliska nam jest idea tworzenia społeczności aktywnych czytelników, propagowania mody na czytanie oraz promowanie kultury w rodzinach.

Życzymy powodzenia uczestnikom konkursu!
 
(red. A. Wojtachnio, fot. R. Zubowicz)

 
Powrót