Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Porozumienie o partnerskiej współpracy08.10.2018

W lipcu 2018 roku Marzena Szafińska-Chadała  Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze i Elżbieta Maj Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Żarach podpisały Porozumienie o partnerskiej współpracy. W spotkaniu uczestniczyły również Małgorzata Stodulska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Żarach oraz Anna Woźnicka Wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze.

Celem porozumienia jest przede wszystkim wspomaganie procesu kształcenia i doskonalenia nauczycieli oraz realizacji zadań dydaktycznych,  wychowawczych i opiekuńczych z  wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka udostępni bogaty księgozbiór dokumentów piśmienniczych, zapisów obrazu i dźwięku oraz zbiorów multimedialnych, który jest dodatkowym wsparciem. Współpraca koncentrować się będzie na realizacji wspólnych działań, konferencji oraz przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i informacyjnym. W ramach porozumienia planowana jest także organizacja wspólnych konkursów i spotkań.
 
(red. A. Woźnicka, fot. T. Semczuk)
Powrót