Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze23.05.2018

    8-15 maja to szczególny czas dla promocji bibliotek jako ważnych dla społeczności lokalnej miejsc spotkań, wystaw, interesujących wydarzeń. W tych dniach bowiem obchodzony jest „Tydzień Bibliotek w Polsce”.
Hasło XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „(Do)wolność czytania” nawiązuje do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz do nieskrępowanego żadnymi zakazami czy nakazami czytelnictwa.
Tradycyjnie Koło SBP wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej inauguruje obchody Tygodnia Bibliotek wystawą prezentowaną w Wypożyczalni PBW. Ekspozycja pod tytułem „Bibliotekarze podróżują po Polsce” ukazywała jedną z wielu pasji bibliotekarzy, którzy odwiedzają ciekawe miejsca, kolekcjonują pamiątki z podróży, chętnie dzielą się fotografiami i wrażeniami z podróży po Ojczyźnie.
Coroczna uroczystość Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, która odbyła się 9 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, to święto bibliotekarzy z całego województwa lubuskiego. W gorzowskiej WiMBP pojawiła się również zaproszona delegacja z Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej.
Kolejnym wydarzeniem Tygodnia Bibliotek było spotkanie z Adamem Jeske, Prezesem RDB Polska, który prezentował czasopismo „Harvard Bussines Review Polska, ofiarowane w darze PBW . Uczestnicy, w tym uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, mieli okazję poznać walory tego prestiżowego magazynu, zapewniającego solidną dawkę wiedzy biznesowej i zagadnień z zakresu rozwoju osobistego.
Oczywiście nie zabrakło kolejnej edycji „Bibliotekarskiego Festiwalu Kulinarnego”. Już po raz dziewiąty stoły zastawione apetycznymi potrawami, kuszące aromaty i cieszące oko dekoracje budziły uznanie dla autorów prezentowanych pyszności. 12 maja nasi goście mieli okazję skosztować dań konkursowych i licznych propozycji zgromadzonych na stole degustacyjnym. Tradycyjnie towarzyszyła temu prezentacja każdej potrawy przez jej twórców.
Obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zwieńczyła „Kawiarenka 7 Kontynentów”. Wydarzenie, które odbyło się 15 maja w Sali Wykładowej PBW przyciągnęło miłośników podróżniczych relacji. Gościliśmy wówczas młodego entuzjastę przygód Miłosza Hrabi, który z pasją opowiadał o swoich egzotycznych wyprawach do Japonii, Sri Lanki, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tadżykistananu oraz Kirgistanu.

    Kolejny Tydzień Bibliotek za nami. Imprezy organizowane przez Koło SBP wraz z PBW w Zielonej Górze znajdują odbiorców, dla których biblioteka, to nie tylko miejsce gromadzenia i udostępniania zbiorów, ale także atrakcyjne miejsce spotkań i osobistego rozwoju.
 
(Anna Aleksandrowicz, fot. Jolanta Stadnik)
Powrót