Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Seminarium dla nauczycieli oraz uczniów lubuskich szkół średnich - sprawozdanie28.03.2018

27 marca 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyło się seminarium dla nauczycieli oraz uczniów lubuskich szkół średnich przybliżające dorobek badań z ekonomii behawioralnej. Pan Adam Jeske, Prezes RdB. Expert w swoim wystąpieniu zatytułowanym  „Za co Richard Thaler otrzymał w 2017 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, czyli o błędach poznawczych, które wpływają na zachowania ludzi” omówił czynniki psychologiczne wpływające na nasze decyzje i osądy, którym nie zawsze towarzyszy racjonalność  i logika. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze biorący udział w seminarium,  chętnie uczestniczyli w zadaniach wykazujących, że często działamy pod wpływem czynników, np. impulsu, zachęty, które w znaczący sposób zamieniają nasze postępowanie. Prowadzący spotkanie wskazał, że dzięki właściwemu wykorzystaniu zarówno bodźców stosowanych przez ekonów, jak i impulsów, w znaczący sposób możemy zwiększyć i rozwinąć naszą zdolność w zakresie architektury wyboru. Adam Jeske przedstawił  podstawowe zasady dobrej i złej architektury wyboru. Wskazał, że w wielu przypadkach osoby podejmujące nieodpowiednią decyzję, nie dokonałby złego wyboru, gdyby poświęciły sytuacji więcej uwagi i wykazały się samokontrolą.

Propozycje ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze o tematyce podejmowanej podczas seminarium dla nauczycieli oraz uczniów lubuskich szkół średnich: „Za co Richard Thaler otrzymał w 2017 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, czyli o błędach poznawczych, które wpływają na zachowania ludzi”.
Powrót