Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Koło w krainie słodkości29.12.2017

15 listopada 2017 roku grupa członków Koła SBP przy PBW odwiedziła Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wzięliśmy udział w kolejnej edycji konferencji metodycznej „Ciekawostki i nieznane fakty z historii Zielonej Góry, cz. II. ”. Organizatorem Konferencji był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa w CKUiP w Zielonej Górze. Spotkanie poprowadziła Barbara Patkowska-Klein oraz pracownicy Muzeum: Izabela Korniluk i Grzegorz Wanatko. Wykłady z prezentacjami były jak zwykle ciekawe dla wszystkich zainteresowanych historią miasta i regionu.
Po Konferencji udaliśmy się na warsztaty do manufaktury cukierków w Zielonej Górze na ulicy Żeromskiego. Kraina Słodkości jest miejscem, gdzie każdy, kto kocha słodycze, znajdzie coś dla siebie. Panie produkują mega odlotowe rzeczy! Można zobaczyć jak od podstaw powstają cukierki i lizaki. Cukierki i żelki o różnych kształtach i smakach produkowane są w całości ręcznie. Do ich produkcji stosowane są wyłącznie naturalne surowce z warzyw i owoców. Mogliśmy obejrzeć na żywo, jak karmel zmienia się w najbardziej wymyślne kształty. Następnie dodawany jest do niego kwasek cytrynowy, aromat oraz barwnik. Wszystko jest dokładnie wymieszane, a potem bardzo zręcznie i efektownie formowane. Panie prowadzące pokaz były bardzo sympatyczne i chętnie opowiadały o swoim słodkim hobby. Później każdy z nas, uczestników pokazu, sam własnoręcznie wykonał lizaka według własnego projektu. Uczestnicząc w warsztatach na chwilę przenieśliśmy się do krainy dzieciństwa. To było magiczne.
 
                                                                                               (Red., fot. J.Stadnik)
Powrót