Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Znawca mgły i zaświatów – Bolesław Leśmian i jego twórczość – sprawozdanie ze spotkania literackiego15.12.2017

14.12.2017 r. w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie literackie poświęcone życiu i twórczości Bolesława Leśmiana. Okazją do spotkania się miłośników poezji autora tomiku „Sad Rozstajny” była 140. rocznica urodzin oraz 80. rocznica śmierci wybitnego poety. Wśród uczestników spotkania mieliśmy przyjemność gościć licznie przybyłą młodzież licealną.
W poetycki klimat wystąpienia wprowadził gości aktor Adam Ferency recytujący w krótkim filmiku, zrealizowanym przez Państwowy Instytut Wydawniczy we współpracy z Instytutem Książki, balladę „Dusiołek”. W wykładzie zatytułowanym „Znawca mgły i zaświatów – Bolesław Leśmian i jego twórczość” dr Joanna Wawryk z Uniwersytetu Zielonogórskiego przybliżyła sylwetkę i charakterystyczne cechy twórczości Leśmiana. W trakcie wykładu słuchacze odkrywali poetę jako niezwykle skromnego i nieśmiałego człowieka, a zarazem wrażliwego twórcę własnego, indywidualnego świata pełnego elementów ludowości, fantastyki, niezwykłej i tajemniczej natury. Uzupełnienie wykładu stanowiła prezentacja fotografii z życia prywatnego poety.
 
(Małgorzata Siadaczka, fot. Tadeusz Semczuk)
Powrót