Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Sekretne życie drzew/ Peter Wohlleben; tłumaczenie Ewa Kochanowska. – Kraków: Wydawnictwo Otwarte, 2016 Nr inw. MgW II 10084108.12.2017

Według autora tej pozycji, który jest leśniczym, „W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy”. Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdolnościach drzew. Jeśli wydaje Ci się, że o drzewach wiesz wszystko, to dzięki tej książce dowiesz się, jak bardzo się myliłeś. Ten oto niemiecki leśnik odkrywa przed czytelnikiem tajemnice drzew, które czują, myślą i pomagają.
Autor był tak ciekaw drzew, że badał nawet to, czy potrafią mówić? Co może wydawać się groteskowe, gdyż są ewidentnie ciche. Okazuje się, że drzewa mają sekretny zapachowy język.
Książka została napisana z polotem w sposób oddziałujący na wyobraźnię. Język jest barwny i już tytuły rozdziałów pokazują nam las, jako miejsce, o którym można pomyśleć podobnie jak o człowieku. Treści zawarte w tej pozycji są wołaniem o zachowanie każdego drzewa, gdyż jest cenne dla społeczności i zasługuje na jak najdłuższe utrzymywanie przy życiu.
 Zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję ze względu na tematykę i odkrywcze podejście do problemu. Ze słów autora przebija pasja i zafascynowanie, co czyni lekturę przyjemną i lekką.
            
                                    Jadwiga Matuszczak
Powrót