Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Joseph Conrad nasz współczesny – spotkanie literackie28.11.2017

„Daj mi właściwe słowo i odpowiedni akcent, a poruszę świat…”
 Joseph Conrad
 

27.11.2017 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zorganizowała spotkanie literackie z okazji Roku Josepha Conrada.
To kolejne bibliotekarskie przedsięwzięcie, które gromadzi entuzjastów twórczości wybitnych pisarzy polskich. Wśród uczestników gościliśmy liczną grupę młodzieży z zielonogórskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Nasi goście wysłuchali interesującego wystąpienia prof. Anny Szóstak z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykład „Joseph Conrad nasz współczesny” pozwolił na głębszą refleksję nad niezwykłymi dokonaniami Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego na niwie literackiej, ale też przybliżył wybitnego twórcę jako człowieka. Dodatkową ilustracją tych rozważań była prezentacja multimedialna w postaci zbioru fotografii związanych z osobą Conrada. Tradycyjnie, jak przy innych tego typu imprezach, nie obyło się bez poczęstunku i ciekawych rozmów w kuluarach.
 
(Anna Aleksandrowicz, fot. Tadeusz Semczuk)

 
Powrót