Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Wprowadzenie do pedagogiki inkluzyjnej (włączającej) / Kasper Sipowicz, Tadeusz Pietras. - Wrocław : Wydawnictwo Continuo, 2017. Czyt 37.013.8225.10.2017

Prezentowana książka jest jedną z pierwszych monografii na polskim rynku wydawniczym dotyczącą pedagogiki inkluzyjnej, której założeniem jest „szkoła dla wszystkich”. Postulatem tej pedagogiki jest zatarcie granic pomiędzy pedagogiką ogólna a specjalną. Zjawisko to  w ostatnim okresie wzbudza ogromne zainteresowanie osób zajmujących się naukami pedagogicznymi i społecznymi.
Autorzy omawiają definicję terminu „inkluzja”, dokonują porównania inkluzji i integracji, wskazują zasady wykorzystania pedagogiki inkluzyjnej w praktyce szkolnej oraz konieczność wprowadzenia zmian w kształceniu nauczycieli. Omawiają praktyczne zastosowanie pedagogiki inkluzyjnej w szkołach europejskich, jej aspekty ekonomiczne i społeczne, możliwości powstawania szkół inkluzyjnych w Polsce, które nie kategoryzują uczniów ani ich nie wykluczają.
Książka przeznaczona jest dla nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych pedagogiką specjalną.
 
        Aleksandra Kmiećkowiak

-A A +A
Powrót