Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek23.05.2017

     8 maja 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbyła się uroczystość obchodów Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze reprezentowały: Marzena Szafińska-Chadała Dyrektor Biblioteki oraz nauczyciele bibliotekarze z Koła SBP przy PBW w Zielonej Górze: Anna Aleksandrowicz, Jolanta Schwickert i Jolanta Stadnik. Po życzeniach i wyrazach uznania przemawiających gości przyszedł czas na wręczanie odznaczeń, nagród i dyplomów zasłużonym pracownikom bibliotek. Wśród nich znalazły się Jolanta Schwickert i Jolanta Stadnik, które otrzymały list gratulacyjny z podziękowaniami za działalność w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich.

Obchody Tygodnia Bibliotek w PBW zaingurowała wystawa „Bibliotekarz w podróży. Oczywiście! Ekspozycja zawiera pamiątki i eksponaty przywiezione z różnych kontynentów oraz bogata kolekcję fotografii z różnych stron świata.

Rozmowy i marzenia o podróżach bibliotekarze kontynuowali 10 maja w kawiarence 7 Kontynentów pod hasłem „Bibliotekarskie pasje – podróże. Oczywiście!” Spotkanie rozpoczęła Marzena Szafińska-Chadała, częstując zebranych cukierkami przywiezionymi z Białorusi. Opowiedziała o podróży szlakiem Adama Mickiewicza, malowniczym Nowogródku oraz Grodnie, z którego pochodziła Eliza Orzeszkowa. Następnie z Jolantą Stadnik udaliśmy się do słonecznej Toskanii, zwiedziliśmy region Chianti, słynący z uprawy winorośli i produkcji aromatycznego wina. Tadeusz Semczuk zabrał nas z kolei do Japonii. Zapoznał zebranych z kulturą, historią, architekturą, religią i życiem codziennym mieszkańców kraju kwitnącej wiśni.

11 maja gościliśmy w naszej placówce Renatę Bielerzewską, która zaprezentowała swoje bibliotekarskie pasje podczas spotkania „Z zakładkami przez świat. Oczywiście!”. Na wystawie można zobaczyć zakładki pogrupowane według kategorii tematycznych. W zbiorach są zakładki jednostronne, dwustronne, trójwymiarowe, magnetyczne. Wykonane są z różnych materiałów: kartonu, drewna, metalu, skóry, pergaminu. Te pozyskane w ostatnim okresie pochodzą z Dubaju, Cypru, Meksyku, Kambodży. Autorka prezentowała swoje zbiory w różnych instytucjach kultury, wreszcie jej kolekcja zawitała do PBW

13 maja Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Koło SBP przy PBW w Zielonej Górze zorganizowały VIII Bibliotekarski Festiwal Kulinarny pod hasłem „Przepisy, smaki i zapachy. Oczywiście!”. Stół, aż uginał się od apetycznych dań, o którym każdy z jej autorów barwnie opowiedział. Warto podkreślić, że nie tylko pracownicy, ale również przyjaciele naszej instytucji zachęcali do degustacji swoich potraw. Zarówno dania na słono, jaki i słodkości najwyraźniej podbiły żołądki festiwalowych gości.

Wszystkie imprezy nawiązywały do tegorocznego hasła XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście! Cieszymy się, że nasze imprezy znajdują odbiorców, dla których biblioteka, to nie tylko miejsce gromadzenia i udostępniania zbiorów, ale także atrakcyjne miejsce spotkań i osobistego rozwoju.
Powrót