Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Krzysztof Koziołek - spotkanie autorskie z lubuskim pisarzem powieści sensacyjno-kryminalnych - sprawozdanie10.05.2016

9.05.2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze i Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW gościły pisarza, dziennikarza i wydawcę Krzysztofa Koziołka. Autor powieści sensacyjnych i przygodowych, tzw. kryminałów skandynawskich, ale również przewodników turystycznych, pasjonat górskich wędrówek i zapalony kibic żużla prezentował swoją twórczość. Miłośnicy „zmąconego gatunku”, jakim jest kryminał, zazwyczaj ciekawi są tajników warsztatu twórcy. Krzysztof Koziołek nie omieszkał zapoznać naszych gości z początkami swojej pisarskiej przygody:
- Wszystko tak naprawdę zaczęło się od notatnika, który otrzymałem parę lat temu od mojej ówczesnej narzeczonej, a dzisiejszej żony, w którym zapisałem luźną myśl: co by się stało, gdyby w kamienicy przy ulicy Szkolnej w Nowej Soli została zamordowana kobieta ? – mówił autor.
Dziś, mający na swoim koncie dziesięć powieści, lubuski pisarz nazywa siebie „kryminalistą bez wyroku”, a przez entuzjastów swojej twórczości „bookmanem”. To ostatnie określenie pojawiło się z powodu płaszcza uszytego z okładek swoich książek, jaki autor przywdziewa do sesji fotograficznych.
Parę „smaczków”, dotyczących polskiego rynku wydawniczego, odsłona trudności, jakie napotykają na swej twórczej drodze nie tylko debiutanci, dopełniły obraz pisarskich zmagań. Nie zabrakło pytań ze strony uczestników spotkania. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać między innymi: metody pracy Krzysztofa Koziołka, jego czytelnicze wybory, pierwszych recenzentów powieści tego autora. Na zakończenie pojawiły się autografy, dedykacje i kuluarowe rozmowy przy kawie z bohaterem tego interesującego spotkania.
 
(red. Anna Aleksandrowicz, fot. Tadeusz Semczuk)

-A A +A
Powrót