Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Gala Finałowa Konkursu "W Kręgu Literatury i Sztuki"18.03.2016

18 marca 2016 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu „W Kręgu Literatury i Sztuki”. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 3 im. Józefa Chełmońskiego w Zielonej Górze przy współudziale Poczty Polskiej, Lubuskiego Okręgu ZNP, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Zielona Góra.
Tematem przewodnim nadesłanych prac literackich i plastycznych, będących projektem znaczka pocztowego, było wyeksponowanie bieżących zagadnień edukacyjnych, ustanowionych w roku szkolnym 2015/2016 oraz popularyzowanie twórczości wybitnego polskiego malarza - Józefa Chełmońskiego.
Gali towarzyszył wernisaż prac plastycznych „Projekt znaczka pocztowego”, w ramach którego wystawiono prace tegorocznych laureatów oraz nagrodzone i wyróżnione w poprzednich latach.
Prace laureatów z lat ubiegłych można podziwiać na II piętrze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Prace tegorocznych zwycięzców można oglądać w Wypożyczalni PBW od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00. Wystawa czynna będzie do końca marca.
(red. Anna Aleksandrowicz, fot. Tadeusz Semczuk)

 

-A A +A
Powrót