Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników . Edycja 2022/2023. Mistrzostwa Lokalne09.03.2023

W lutym odbył się test  powiatowy VI Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2022/2023 Mistrzostwa Lokalne dla uczniów szkół podstawowych  województwa lubuskiego, finał miał charakter online. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu stanęły  w tym roku drużyny klas  1-3, 4-6  i 7-8 z 10 powiatów: gorzowskiego, Gorzów Wielkopolski Miasto, krośnieńskiego, nowosolskiego, strzelecko-drezdeneckiego, świebodzińskiego, wschowskiego , zielonogórskiego, Zielona Góra miasto, żagańskiego.
Czytaj więcej

2023 Rokiem Aleksandra Fredry - wystawa28.02.2023

W marcu zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej sylwetce i twórczości najświetniejszego polskiego komediopisarza, także poety i pamiętnikarza Aleksandra Fredry. Ekspozycja została przygotowana w odpowiedzi na ustanowienie przez Sejm RP roku 2023 Rokiem Aleksandra Fredry. Wystawę można oglądać codziennie (od poniedziałku do soboty) w Wypożyczalni PBW w Zielonej Górze, w dniach od 1 marca do 31 marca w godzinach otwarcia Biblioteki.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – relacja22.02.2023

21 lutego 2023 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze po raz kolejny włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując konferencję „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!ˮ, która odbyła się online na platformie ClickMeeting. Celem przedsięwzięcia, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów, a także instytucji oświatowych z lubuskich szkół oraz z całej Polski jest poszerzenie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji, podkreślając jednocześnie, że każdy uczestnik powinien stosować zasady mądrego korzystania z cyberprzestrzeni i przyczynić się do tego, że będzie ona miejscem bezpiecznym i pozytywnym.
Czytaj więcej

Strony