Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

Zasoby i narzędzia cyfrowe19.03.2020

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zachęca do skorzystania z wybranych zasobów i narzędzi online oraz baz bibliotek cyfrowych przygotowanych w formie tablic wirtualnych. Materiały zostały zamieszczone w zakładce Wspomaganie/Zasoby i narzędzia cyfrowe.
Czytaj więcej

Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze – wystawa 02.03.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza do obejrzenia wystawy Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze.  W tym roku Zespół Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze obchodzi trzydziestolecie swojej działalności. Jest to szkoła, która w 2018 roku zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Lubuskiej Szkoła na Medal.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 – relacja20.02.2020

18 lutego 2020 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując konferencję „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!ˮ. Celem przedsięwzięcia, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów z zielonogórskich szkół, jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania i komunikowania się w sieci. Podczas otwarcia konferencji wszystkich zebranych serdecznie powitała Marzena Szafińska-Chadała, dyrektor PBW w Zielonej Górze. Marzena Szafińska-Chadała podkreśliła, jak istotne dla naszego dobrostanu i bezpieczeństwa jest mądre, nie pozbawione refleksji, korzystanie z nowych technologii.
Czytaj więcej

Strony