Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

Tydzień Bibliotek w Polsce - quiz06.05.2021

Z okazji XVIII edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” zapraszamy czytelników oraz bibliotekarzy do wspólnej zabawy online. Chcecie wiedzieć więcej na temat Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek? Rozwiążcie quiz!
Czytaj więcej

Biblioteki świata – prezentacja wideo06.05.2021

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w dniach 8-15 maja to wyjątkowy czas promocji bibliotek, czytelnictwa i bibliotekarzy. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do wirtualnej podróży, w formie prezentacji wideo, po wybranych bibliotekach na świecie. Niezwykłe fasady, kunszt architektoniczny, nierzadko historyczne wnętrza stanowiące piękną oprawę dla zgromadzonych w nich książek, budzą podziw miłośników architektury oraz bibliofilów i bywają celem inspirujących podróży.
Czytaj więcej

„Znajdziesz mnie w bibliotece” – audiobooki w PBW06.05.2021

Hasło XVIII edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. To metaforyczne stwierdzenie można rozpatrywać na kilku płaszczyznach, biorąc pod uwagę: fizyczną obecność w przestrzeni bibliotecznej, działalność online, na której skoncentrowały się obecnie biblioteki, jak również obecność zbiorów, odszukiwanych dzięki katalogom i zintegrowanym wyszukiwarkom. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze znaleźć można różne typy dokumentów, w tym również książki mówione.
Czytaj więcej

Strony