Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 201716.10.2017

13 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta  w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się tegoroczne wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zainaugurował Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Romuald Gawlik, który w swoim przemówieniu skierował słowa uznania i podziękowania za codzienny trud oraz zaangażowanie do całej społeczności nauczycielskiej. Życzył także zdrowia, sukcesów zawodowych oraz niezapomnianych wrażeń podczas popołudnia. Następnie wręczył pracownikom oświatowym dyplomy potwierdzające otrzymanie nagrody Zarządu Województwa Lubuskiego. Nagrodą tą została także wyróżniona Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze Marzena Szafińska Chadała.
Czytaj więcej

IBUK Libra12.10.2017

W dniach od 10 października do 9 listopada br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, jest testowana platforma książek elektronicznych IBUK Libra. W tym okresie, Czytelnicy Biblioteki będą mieli dostęp do blisko 14 tys. tytułów ebooków z literatury akademickiej i specjalistycznej oraz literatury popularnej, z takich dziedzin jak: informacja naukowa, informatyka, kryminalistyka, medycyna, nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne (m.in.: filozofia, psychologia, pedagogika, socjologia), podręczniki i lektury szkolne, prawo, sport, teologia, literatura piękna i popularnonaukowa, słowniki, kompendia.

  Czytaj więcej

2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego03.10.2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej życiu i twórczości Josepha Conrada (właściwie Teodor Józef Konrad-Korzeniowski). Na wystawie zaprezentowano najwybitniejsze powieści i opowiadania z dorobku pisarza. Ekspozycję można oglądać w Wypożyczalni PBW do 31 października 2017 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 19.0 oraz w soboty w godz. 8.00 -15.00.
Czytaj więcej

Strony