Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

VI Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy Wielka Liga Czytelników. Etap Ogólnopolski24.05.2023

Zakończył się etap ogólnopolski VI Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Test odbywał się online. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Ogólnopolskiego zakwalifikowały się drużyny klas  1-3 z województwa lubuskiego z powiatów: Gorzów Wielkopolski Miasto, nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego oraz drużyna klas 4-6 z powiatu nowosolskiego.
Czytaj więcej

Porozumienie o partnerskiej współpracy18.05.2023

17 maja 2023 roku Marzena Szafińska-Chadała, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze i Adam Szymczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze podpisali Porozumienie o partnerskiej współpracy. Porozumienie nawiązywane jest w ramach organizowanego i prowadzonego przez PBW wspomagania szkół i placówek oświatowych w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych, ze szczególnym uwzględnieniem oferty edukacyjnej oraz różnych form zapewniania nauczycielom dostępu do informacji pedagogicznej.
Czytaj więcej

Zaczarowany świat kamishibai – relacja12.05.2023

9 maja 2023 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej gościliśmy dzieci wraz z wychowawczyniami z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zielonej Górze. Nasi goście pojawili się na spotkanich poświęconych prezentacji bajek kamishibai. To druga edycja wydarzenia „Zaczarowany świat kamishibai” zorganizowanego z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ubiegłoroczna cieszyła się dużym powodzeniem. Nasi nauczyciele bibliotekarze zaprezentowali kolejne bajki i legendy ze zbiorów Biblioteki. W nawiązaniu do treści podejmowali rozmowy o wartościach. Nie zabrakło zabaw i gier ruchowych.
Czytaj więcej

Strony