Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

„Gadki Agatki - zagadki dla tatki” - wystawa02.01.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Gadki Agatki - zagadki dla tatki”. Głównym celem wystawy jest wspomaganie nauczycieli języka polskiego w procesie kształcenia rozumienia wartości języka ojczystego oraz jego funkcji w budowaniu wspólnot: rodzinnej, narodowej i kulturowej. Ekspozycję złożoną ze zbiorów PBW można oglądać w Wypożyczalni w dniach 02.01-31.01.2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00.
Czytaj więcej

Świąteczna pomoc21.12.2018

Pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej zorganizowali pomoc świąteczną dla Schroniska Matki i Dziecka w Zielonej Górze, które prowadzi Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Koleżanki i koledzy przygotowali paczki, z nadzieją , że zebrane dary sprawią radość podopiecznym Schroniska.
Czytaj więcej

Relacja z konwersatorium historycznego Sławne kobiety – uczone Polki – fakty i mity18.12.2018

17 grudnia 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się konwersatorium historyczne „Sławne kobiety – uczone Polki – fakty i mity”. Rozpoczęła je, serdecznym powitaniem zgromadzonych gości, Dyrektor Marzena Szafińska-Chadała, która podkreśliła, że jest to kolejne przedsięwzięcie, zorganizowane przez Bibliotekę, nawiązujące do tegorocznych obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie oddała głos prelegentce dr hab. Bogumile Burdzie, prof. UZ z Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Czytaj więcej

Strony