Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

Ogólnopolski Test Dysleksji03.10.2023

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji. Jak się o tym przekonać? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10 października 2023r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę. Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie nim przedstawione w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję wraz z komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.
Czytaj więcej

250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej - wystawa02.10.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy, która powstała z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej - pierwszej na świecie instytucji, która stworzyła podwaliny nowoczesnego systemu szkolnego, nad którym opiekę sprawowało państwo. Powołanie KEN wiązało się z rozwiązaniem zakonu jezuitów w roku 1773 przez papieża Klemensa XIV, co w Polsce groziło upadkiem edukacji i dało impuls do głębokich reform szkolnictwa. Reforma oświaty przyczyniła się do zorganizowania jednolitego i nowoczesnego programu kształcenia na bazie języka narodowego.
Czytaj więcej

VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”. EDYCJA 2023/202427.09.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze po raz kolejny została Koordynatorem Wojewódzkim Konkursu Ogólnopolskiego Wielka Liga Czytelników.  Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych organizowany w roku szkolnym 2023/2024. Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach: klasy 1–3 szkół podstawowych, klasy 4–6 szkół podstawowych, klasy 7–8 szkół podstawowych.
Czytaj więcej

Strony