Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

V Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego „Kreatywny bibliotekarz”17.09.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza 9 października br. o godz. 11.00, nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na V Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pod nazwą „Kreatywny bibliotekarz”. Spotkanie będzie okazją do pogłębienia wiedzy na temat kształcenia rozwijającego samodzielność i kreatywność uczniów, a także działań nauczycieli bibliotekarzy wyrażających się innowacyjnością i niestandardowością.

  Czytaj więcej

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego11.09.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze wzięła udział w siódmej edycji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej akcji zostało „Przedwiośnieˮ Stefana Żeromskiego. W sobotę 8 września 2018 r. o godzinie 12.00 uczestnicy Narodowego Czytania zebrali się w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, by przeczytać ulubione fragmenty książki. Czytający, uzasadniając swój wybór, dzielili się swoimi refleksjami i odczuciami związanymi z lekturą.
Czytaj więcej

Zapraszamy na Narodowe Czytanie04.09.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze bierze udział w corocznym Narodowym Czytaniu, zainicjowanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że lekturą siódmej edycji akcji zostało „Przedwiośnieˮ Stefana Żeromskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Czytaj więcej

Strony