Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.
 

21 czerwca 2019 (piątek)
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze będzie czynna od godz. 8.00 do 15.00

 

Aktualności

Książka na św. Jana19.06.2019

Uczcijmy razem imieniny Jana Kochanowskiego. Niech ten dzień stanie się polskim świętem książek. „Książka na św. Jana” nawiązuje do katalońskiej tradycji darowania sobie książek w święto patrona literatury. W Katalonii jest to dzień św. Jerzego, w Polsce dzień imienin Jana Kochanowskiego, a także staropolski dzień zakochanych. Każdy Czytelnik, który 24 czerwca 2019 r. odwiedzi Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze dostanie w prezencie książkę.
Czytaj więcej

Radość czytania – Bookcrossing!10.06.2019

W Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze 12.06.2019 r. zostanie utworzone miejsce dla uwalniania książek. Bookcrossing, jako pomysł na promowanie czytelnictwa, narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Polska obchodzi Święto Wolnych Książek od 2003 roku.
Czytaj więcej

„Czerwony Kapturek szuka księcia” – inscenizacja teatralna w ramach sieci współpracy i samokształcenia „Terapeutyczna wartość literatury”04.06.2019

3 czerwca 2019 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Gorze uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Babimoście zaprezentowali przedstawienie „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Tematem przewodnim inscenizacji było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie.

  Czytaj więcej

Wybory 4 czerwca 1989 roku01.06.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza na wystawę z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Ekspozycja zawiera plakaty i grafiki, które przywołują atmosferę tamtego czasu oraz zbiory Biblioteki dotyczące wydarzeń z tego okresu. Wystawę oglądać można w Wypożyczalni PBW w dniach 01.06 – 30.06.2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00.
Czytaj więcej

Porozumienie o partnerskiej współpracy30.05.2019

29 maja 2019 roku Marzena Szafińska-Chadała, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze i Grażyna Żarkowska, dyrektor  Miejskiego Przedszkola nr 25 „Bajka” w Zielonej Górze podpisały Porozumienie o partnerskiej współpracy. Celem Porozumienia jest współpraca obu placówek w zakresie upowszechniania czytelnictwa, rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci oraz kształtowania postaw i wychowania do wartości.
Czytaj więcej

Decoupage – bibliotekarskie pasje 17.05.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zorganizowały w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek otwarte warsztaty techniki zdobniczej decoupage. Spotkanie w ramach cyklu bibliotekarskie pasje, zgromadziło entuzjastów tej techniki. Decoupage to sztuka ozdabiania odpowiednio przygotowanej powierzchni wzorami z cienkiego papieru. W tym celu najczęściej wykorzystuje się barwne serwetki.
Czytaj więcej

Skanowanie – „Zeta” do usług Czytelnika!14.05.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w czasie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek udostępniła swoim czytelnikom samoobsługowy skaner „Zeta”. Czytelnicy, którzy skanowali materiały biblioteczne PBW, mogli bezpiecznie i ekologicznie zapisać otrzymane pliki bezpośrednio do pamięci USB. Nieskomplikowane i intuicyjne oprogramowanie gwarantowało szybkie pozyskanie kopii wybranych dokumentów.
Czytaj więcej