Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.


 

Aktualności

Pożegnanie Zdzisławy Kasper15.10.2018

12.10.2018 r.  w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się uroczyste pożegnanie, odchodzącej na emeryturę, Pani Zdzisławy Kasper. Dyrektor Biblioteki Marzena Szafińska-Chadała złożyła serdeczne podziękowania za pracę Pani Zdzisławie Kasper, która przepracowała w PBW ponad 40 lat. Podkreśliła Jej ogromny wkład w rozwój placówki, w której pełniła funkcję Głównej Księgowej. W uroczystości uczestniczyli Pracownicy Biblioteki, którzy również złożyli podziękowania, gratulacje i życzenia.
Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej 201815.10.2018

10 października w Lubuskim Teatrze odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której marszałek Elżbieta Anna Polak uhonorowała pracowników oświaty przyznając Nagrody Zarządu Województwa Lubuskiego. Skierowała słowa uznania do całej społeczności edukacyjnej, dziękując jednocześnie za zaangażowanie i pasję w realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych. Podczas uroczystości wręczone zostały również wyróżnienia dla pracowników lubuskich placówek, przyznane przez dyrektorów poszczególnych jednostek.
Czytaj więcej

V Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego - sprawozdanie15.10.2018

9 października 2018 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze gościła nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na V Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pn. „Kreatywny bibliotekarz”. Spotkanie było okazją do pogłębienia wiedzy na temat kształcenia rozwijającego samodzielność i kreatywność uczniów, a także działań nauczycieli bibliotekarzy wyrażających się innowacyjnością i niestandardowością.
Czytaj więcej

UMOWA O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ12.10.2018

03 września 2018r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze podpisała Umowę  o współpracy partnerskiej ze Stowarzyszeniem „Wielka Liga” i objęła funkcję Koordynatora Wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Wielka Liga Czytelników to międzyszkolny konkurs czytelniczy skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego organizacja ma służyć między innymi promowaniu czytelnictwa, kształtowaniu nawyku czytania i zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności uczniów w zakresie wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów oraz rozwijaniu zdolności językowych.
Czytaj więcej

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”12.10.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza Szkoły Podstawowe do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs polega na wypożyczeniu przez uczniów szkół podstawowych (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książek z listy konkursowej i odpowiedzi na pytania o przeczytanych książkach. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-4 i 5-8 weźmie udział w etapie powiatowym. Następnie najlepsi wystąpią w etapie powiatowym, kolejno w wojewódzkim, a na końcu w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin.
Czytaj więcej

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” – ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY – KOORDYNATOR POWIATOWY12.10.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze jako Koordynator Wojewódzki Projektu IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” serdecznie zaprasza instytucje kulturalno-oświatowe z województwa lubuskiego: biblioteki miejskie, ośrodki doskonalenia nauczycieli, domy kultury, szkoły podstawowe do współpracy przy realizacji projektu objętego patronatem Ministra Edukacji Narodowej - IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” - poprzez objęcie funkcji Koordynatora Powiatowego.
Czytaj więcej

Oblicza kreatywności – wystawa11.10.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Oblicza kreatywności”, która towarzyszyła V Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego. Ekspozycję można oglądać w holu PBW (II piętro) do końca października br., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.
Czytaj więcej