Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.

Szanowni Państwo

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej informuje, że od poniedziałku 15 czerwca 2020 r. otwiera Czytelnię. Szczegółowe zasady bezpieczeństwa korzystania z Czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w stanie epidemii poniżej w komunikacie.

Komunikat - szczegóły

Szanowni Państwo

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej informuje, że od poniedziałku 18 maja 2020 r. wznawia odbiór wypożyczonych dokumentów oraz wypożyczanie materiałów bibliotecznych, zamówionych wcześniej online przez katalog elektroniczny lub telefonicznie. W holu głównym Biblioteki zostanie przygotowane stanowisko PBW, przy którym czytelnicy obsługiwani będą od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

- poniedziałek, wtorek  11.00-18.00

- środa, czwartek, piątek 8.00-15.00.

Komunikat - szczegóły

Aktualności

Profilaktyka uzależnień - wystawa01.06.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy Profilaktyka uzależnień. Ekspozycja prezentuje literaturę – książki i czasopisma ze zbiorów Biblioteki na temat profilaktyki i leczenia: alkoholizmu, narkomanii, nikotynizmu oraz uzależnień behawioralnych. Ilustrację problematyki stanowią plakaty. Wystawę można oglądać na stronie Biblioteki www.pbw.zgora.pl oraz na naszym fanpage’u.
Czytaj więcej

Uroczyste pożegnanie Pracowników28.05.2020

27.05.2020r. żegnaliśmy odchodzące na emeryturę Panią Jolantę Jordan-Wechtę i Panią Krystynę Dopierałę. Życzymy Paniom, by następne lata upływały w zdrowiu i spokoju.
Czytaj więcej

„Kodowanie on-line!” – ogólnopolski konkurs dla nauczycieli 22.05.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zachęca nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie ,,Kodowanie on-line!” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wraz z Wydawnictwem Epideixis. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.
Czytaj więcej

2020 Rok Św. Jana Pawła II – wystawa08.05.2020

Sejm VIII kadencji ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja obchodzimy bowiem stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, „naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu” – głosi uchwała polskiego Sejmu. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy 2020 Rok Św. Jana Pawła II. Ekspozycja, poprzez prezentowaną literaturę – książki i artykuły ze zbiorów Biblioteki, a także inne eksponaty, przybliża nam po raz kolejny postać Wielkiego Polaka.
Czytaj więcej

Bibliotekarskie Festiwale Kulinarne w PBW w Zielonej Górze08.05.2020

Pomysł na organizację Bibliotekarskiego Festiwalu Kulinarnego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, który zrodził się w 2010 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę. Ubiegłoroczna bowiem edycja, pod hasłem #ApetycznaPedagogiczna, to już dziesiąte spotkanie z tego cyklu. Grono pomysłodawców: pracowników Biblioteki oraz członków Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze, nie przypuszczało wtedy, że ta impreza na długo wpisze się w krajobraz obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w lubuskiej książnicy pedagogicznej.
 
Czytaj więcej

Komunikat08.05.2020

Szanowni Czytelnicy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze przygotowuje się do otwarcia naszej Biblioteki. Czynimy starania, by zapewnić Państwu bezpieczne wypożyczanie i zwrot książek. Komunikat o terminie otwarcia, zawierający godziny i zasady korzystania ze zbiorów, pojawi się wkrótce na stronie internetowej i fanpage’u. 
Czytaj więcej

Wirtualna wystawa „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w plakacie” 07.05.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wirtualnej wystawy plakatowej z okazji Tygodnia Bibliotek w Polsce, który odbywa się w dniach 8-15 maja. Ekspozycja zawiera zwycięskie prace, promujące kolejne edycje obchodów, wyłonione w ramach corocznego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Intrygujące, wpisujące się w tendencje współczesnej stylistyki, plakaty, znamionują rzetelny warsztat graficzny ich twórców.
Czytaj więcej