Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.
Szanowni Państwo

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza w następujących godzinach:
poniedziałek, czwartek 8.00-18.00,
wtorek, środa, piątek 8.00-15.00,
sobota 8.00-15.00.

 

Aktualności

VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników . Edycja 2022/2023. Mistrzostwa Lokalne09.03.2023

W lutym odbył się test  powiatowy VI Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2022/2023 Mistrzostwa Lokalne dla uczniów szkół podstawowych  województwa lubuskiego, finał miał charakter online. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu stanęły  w tym roku drużyny klas  1-3, 4-6  i 7-8 z 10 powiatów: gorzowskiego, Gorzów Wielkopolski Miasto, krośnieńskiego, nowosolskiego, strzelecko-drezdeneckiego, świebodzińskiego, wschowskiego , zielonogórskiego, Zielona Góra miasto, żagańskiego.
Czytaj więcej

2023 Rokiem Aleksandra Fredry - wystawa28.02.2023

W marcu zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej sylwetce i twórczości najświetniejszego polskiego komediopisarza, także poety i pamiętnikarza Aleksandra Fredry. Ekspozycja została przygotowana w odpowiedzi na ustanowienie przez Sejm RP roku 2023 Rokiem Aleksandra Fredry. Wystawę można oglądać codziennie (od poniedziałku do soboty) w Wypożyczalni PBW w Zielonej Górze, w dniach od 1 marca do 31 marca w godzinach otwarcia Biblioteki.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – relacja22.02.2023

21 lutego 2023 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze po raz kolejny włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując konferencję „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!ˮ, która odbyła się online na platformie ClickMeeting. Celem przedsięwzięcia, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów, a także instytucji oświatowych z lubuskich szkół oraz z całej Polski jest poszerzenie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji, podkreślając jednocześnie, że każdy uczestnik powinien stosować zasady mądrego korzystania z cyberprzestrzeni i przyczynić się do tego, że będzie ona miejscem bezpiecznym i pozytywnym.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu – zaproszenie na konferencję15.02.2023

Z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet, w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w corocznej inicjatywie wpisującej się w repertuar lokalnych działań propagujących zagadnienia bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Konferencja „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem” odbędzie się 21 lutego o godzinie 10.00 i będzie miała formę zdalną.
Czytaj więcej

2023 Rokiem Mikołaja Kopernika - wystawa31.01.2023

W lutym bieżącego roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin wybitnego polskiego astronoma, który zmienił postrzeganie świata - Mikołaja Kopernika. W związku z tym Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, aby przypomnieć postać oraz zasługi wielkiego Polaka, przygotowała wystawę. Życie i działalność Mikołaja  Kopernika ilustrują obrazy Jana Marcina Szancera, do których komentarz opracował Stefan Flukowski.
Czytaj więcej

Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej – quiz31.01.2023

W związku z przyjęciem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwały w sprawie ustanowienia roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki, eseistki, felietonistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do rozwiązania quizu dotyczącego życia i twórczości tej wybitnej postaci.
Czytaj więcej

Życie i twórczość Aleksandra Fredry – quiz31.01.2023

W roku 2023 przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry – najwybitniejszego polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. Dla uczczenia tego ważnego wydarzenia posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, by jednym z Patronów 2023 Roku został Aleksander Fredro. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do rozwiązania quizu literackiego dotyczącego życia i twórczości Aleksandra Fredry.
Czytaj więcej