Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.
Szanowni Czytelnicy,
 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza w następujących godzinach: poniedziałek, czwartek 8:00-18:00, wtorek, środa, piątek 8:00-15:00, sobota 8:00-15:00.


 

Aktualności

Spotkanie literackie – Poetyckie światy Wisławy Szymborskiej07.12.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza na wyjątkowe spotkanie literackie poświęcone jednej z najwybitniejszych postaci polskiej literatury, Wisławie Szymborskiej. Spotkanie to będzie okazją do wspólnego odkrywania fascynującego świata jednej z najwybitniejszych poetek XX i XXI wieku. Wykład Poetyckie światy Wisławy Szymborskiej wygłosi Profesor dr hab. Krystyna Pietrych, kierownik Zakładu Literatury i Tradycji Romantyzmu Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Prelegentka podzieli się swoją wiedzą na temat Szymborskiej jako wybitnej poetki, filozofki i obserwatorki ludzkiego losu.
Czytaj więcej

Jak pokolorować szkołę? – zaproszenie na spotkanie z Jakubem Tylmanem05.12.2023

Wydawnictwo Mamania oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej mają zaszczyt zaprosić nauczycieli na spotkanie z Jakubem Tylmanem - laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za Naprawianie świata 2022", pedagogiem, nauczycielem przedmiotów artystycznych, jednym z najbardziej barwnych i kreatywnych polskich nauczycieli, autorem książki "Jak pokolorować szkołę". 11 grudnia, godz. 17.00 Mediateka Góra Mediów
Czytaj więcej

Książka „Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte” dostępna do odbioru w Wypożyczalni PBW !05.12.2023

Szanowni Nauczyciele Bibliotekarze, mamy przyjemność powiadomić, że do naszej Biblioteki dotarła inspirująca książka "Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte". Jest to unikalna publikacja dostępna u nas w dwóch wersjach językowych: polskiej i ukraińskiej. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych nauczycieli bibliotekarzy szkół podstawowych do odbioru bezpłatnych egzemplarzy tej pozycji. Mamy do dyspozycji 18 książek w języku polskim oraz 8 w języku ukraińskim. Polecamy tę niezwykłą publikację, która może być wykorzystana w ramach różnorodnych działań edukacyjnych. Odbiór książki jest możliwy w godzinach otwarcia naszej Biblioteki. Prosimy pamiętać, że ilość egzemplarzy jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszego kontaktu w celu potwierdzenia dostępności książki. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Czytaj więcej

2023 Rokiem Jana Matejki - wystawa01.12.2023

W związku z przyjęciem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwały w sprawie ustanowienia roku 2023 Rokiem Jana Matejki, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich malarzy XIX wieku - gorącego patrioty, którego dzieła były wyjątkowym wyrazem idei niepodległościowych. Swoją twórczością artysta pragnął krzepić serca Polaków i podsycać ich wiarę w dążenie do odzyskania suwerenności.
Czytaj więcej

X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego - sprawozdanie24.11.2023

22 listopada 2023 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprosiła nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pod nazwą: „Ludzka i sztuczna inteligencja w popularyzacji czytelnictwa”. Spotkanie odbyło się po raz czwarty w formie zdalnej na platformie ClickMeeting. Przedsięwzięcie rozpoczęło się uroczystym powitaniem przez Marzenę Szafińską-Chadałę, Dyrektora PBW w Zielonej Górze, która podkreśliła jubileuszowy charakter spotkania.

  Czytaj więcej

X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego16.11.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza na jubileuszowe X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pn. „Ludzka i sztuczna inteligencja w popularyzacji czytelnictwa”. Przedsięwzięcie online adresowane do nauczycieli bibliotek szkolnych i pedagogicznych odbędzie się 22 listopada o godz. 10.00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Wydarzenie jest bezpłatne, ilość miejsc ograniczona.
Czytaj więcej

Nowe zbiory w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.016.11.2023

Szanowni Czytelnicy, miło nam poinformować, że dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, nasze zbiory wzbogaciły się o kolejne nowości wydawnicze.
Czytaj więcej