Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.
 

 

 

Aktualności

„Zaczęło się w porannej mgle pierwszego ranka wrześniowego” – relacja 20.09.2019

18 września 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się konwersatorium historyczne z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęła je, serdecznym powitaniem zgromadzonych gości, dyrektor PBW Marzena Szafińska-Chadała, która życzyła zebranym wielu refleksji i zadumy nad tym, co wydarzyło się po napaści hitlerowskiej oraz sowieckiej w 1939 r. Następnie oddała głos prowadzącej spotkanie Renacie Zubowicz, która zaprosiła do obejrzenia krótkiego filmu animowanego przygotowanego przez Narodowe Centrum Kultury, z muzyką Łukasza Rostkowskiego (L.U.C.) pt. „A więc wojna! – Tak rozpoczęła się II wojna światowa”.
Czytaj więcej

„Zaczęło się w porannej mgle pierwszego ranka wrześniowego” - konwersatorium historyczne12.09.2019

80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte, rozpoczęła się II wojna światowa. W rocznicę napaści wojsk niemieckich na Polskę Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej serdecznie zaprasza na konwersatorium historyczne „Zaczęło się w porannej mgle pierwszego ranka wrześniowego”,  które odbędzie się 18 września 2019 r. o godz. 12.00 w Sali Wykładowej Biblioteki.
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie nowel polskich w PBW09.09.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze wzięła udział w ósmej edycji Narodowego Czytania. Teksty ośmiu nowel polskich stały się lekturą tegorocznej akcji. 7 września 2019 r. o godzinie 12.00, odczytaniem listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, rozpoczęliśmy sobotnią odsłonę Narodowego Czytania. Uczestnicy zebrali się w Wypożyczalni PBW, by przeczytać wybrane przez siebie fragmenty nowel.
Czytaj więcej

Zapraszamy na Narodowe Czytanie03.09.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze bierze udział w corocznym Narodowym Czytaniu, zainicjowanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Para Prezydencka Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu polskich nowel, które będą lekturą 8. edycji. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W sobotę 7.09.2019 r. o godzinie 12.00 serdecznie zapraszamy do głośnego czytania, w Wypożyczalni PBW w Zielonej Górze, fragmentów następujących tytułów:
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2019 – wystawa03.09.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia okolicznościowej wystawy na temat autorów ośmiu polskich nowel, które są lekturą tegorocznego Narodowego Czytania.  Para Prezydencka zaproponowała do czytania  utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Ekspozycja zawiera fotografie, publikacje dotyczące życia i twórczości pisarzy oraz  ich dzieła.
 
Czytaj więcej

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy – relacja30.08.2019

29.08.2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy nt. „Nauczyciel bibliotekarz inspiratorem twórczych przedsięwzięć szkoły”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Bibliotekę oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze miało za zadanie wspomóc nauczycieli bibliotekarzy z naszego regionu w zaplanowaniu ciekawych form i metod pracy z uczniami w roku szkolnym 2019/2020 oraz zachęcić do współdziałania w ramach sieci współpracy i samokształcenia w PBW w Zielonej Górze.
Czytaj więcej

80. rocznica wybuchu II wojny światowej – wystawa01.08.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza na wystawę z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ekspozycja zawiera fotografie, plakaty oraz książki, czasopisma i filmy, prezentujące wydarzenia z lat 1939-1945. Wystawę oglądać można w Wypożyczalni PBW w dniach 01.08–31.08.2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.
Czytaj więcej