Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka jest nauczycielem bibliotekarzem, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, wiele lat pracującym w Wypożyczalni. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.
 


Szanowni Państwo

w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze będzie zamknięta dla czytelników.
 

Aktualności

Zasoby i narzędzia cyfrowe19.03.2020

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zachęca do skorzystania z wybranych zasobów i narzędzi online oraz baz bibliotek cyfrowych przygotowanych w formie tablic wirtualnych. Materiały zostały zamieszczone w zakładce Wspomaganie/Zasoby i narzędzia cyfrowe.
Czytaj więcej

Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze – wystawa 02.03.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza do obejrzenia wystawy Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze.  W tym roku Zespół Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze obchodzi trzydziestolecie swojej działalności. Jest to szkoła, która w 2018 roku zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Lubuskiej Szkoła na Medal.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 – relacja20.02.2020

18 lutego 2020 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując konferencję „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!ˮ. Celem przedsięwzięcia, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów z zielonogórskich szkół, jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania i komunikowania się w sieci. Podczas otwarcia konferencji wszystkich zebranych serdecznie powitała Marzena Szafińska-Chadała, dyrektor PBW w Zielonej Górze. Marzena Szafińska-Chadała podkreśliła, jak istotne dla naszego dobrostanu i bezpieczeństwa jest mądre, nie pozbawione refleksji, korzystanie z nowych technologii.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w PBW04.02.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w konferencji pn. „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, która odbędzie się 18 lutego 2020 roku o godzinie 12.00 w Sali im. Janusza Koniusza w gmachu Biblioteki przy al. Wojska Polskiego 9 w Zielonej Górze.
Czytaj więcej

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” - wystawa01.02.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, włączając się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Ekspozycję  można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01.02.2020 - 29.02.2020 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00.
Czytaj więcej

Nowe książki dla dzieci i młodzieży23.01.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, prowadzącym Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze, pozyskała interesujące pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży. Publikacje zostaną wykorzystane w procesie wspomagania przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa lubuskiego.
Czytaj więcej

Spotkanie w ramach projektu „Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów”23.01.2020

20 stycznia 2020 r. Marzena Szafińska-Chadała, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Renata Zubowicz, kierownik Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym I etap wdrażania modelu szkoły ćwiczeń w Szkole Podstawowej nr 5 w Żarach w sieci z 9 szkołami. Elżbieta Maj, kierownik projektu „Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów”, przywitała zgromadzonych gości, w tym: Danutę Madej – Burmistrz Miasta Żary, Ewę Rawę – Lubuską Kurator Oświaty oraz przedstawicieli partnerów projektu...
Czytaj więcej