Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.

Szanowni Państwo
 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej informuje, że od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r. czytelnicy obsługiwani będą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, w soboty Biblioteka będzie nieczynna.
Odbiór zamówionych i zwrot wypożyczonych zbiorów odbywa się w Wypożyczalni PBW.
 

Komunikat - szczegóły

Aktualności

„Piękna nasza Polska cała...” - wystawa01.07.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Piękna nasza Polska cała…”. Ekspozycja prezentuje wybrane materiały ze zbiorów PBW przedstawiające najpiękniejsze zakątki świata przyrody oraz najciekawsze zabytki architektury naszego kraju. Z zachowaniem reżimu sanitarnego wystawę można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01.07.2020 – 31.07.2020 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.                                                                                                                
Czytaj więcej

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” w roku szkolnym 2019/202024.06.2020

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” to specjalne odznaczenie dla szkół, bibliotek i przedszkoli przyznawane przez Stowarzyszenie „Wielka Liga” i komitet organizacyjny. Ta wyjątkowa odznaka przyznawana jest placówkom promującym czytelnictwo wśród najmłodszych, którym  zależy  na rozwijaniu kultury czytelniczej dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży. Ich misją jest promowanie twórczości dziecięcej i młodzieżowej, a także literatury regionalnej i światowej.
Czytaj więcej

V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne24.06.2020

28 maja 2020 roku w  odbył się  Test  powiatowy V Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020 Mistrzostwa Lokalne dla uczniów szkół podstawowych  województwa lubuskiego.  Ze względu na wyjątkową sytuację  w kraju  zmagania drużyn testu powiatowego odbywały się online w każdym powiecie. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu stanęły  w tym roku drużyny klas  1-4 i 5-8 z 9 powiatów: gorzowskiego, Gorzów Wielkopolski Miasto, krośnieńskiego, nowosolskiego, strzelecko-drezdeneckiego, wschowskiego, zielonogórskiego, Zielona Góra miasto, żagańskiego.
Czytaj więcej

Nowe książki dla dzieci i młodzieży 17.06.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, prowadzącym Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze, pozyskała interesujące pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży. Publikacje zostaną wykorzystane w procesie wspomagania przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa lubuskiego.
Czytaj więcej

Profilaktyka uzależnień - wystawa01.06.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy Profilaktyka uzależnień. Ekspozycja prezentuje literaturę – książki i czasopisma ze zbiorów Biblioteki na temat profilaktyki i leczenia: alkoholizmu, narkomanii, nikotynizmu oraz uzależnień behawioralnych. Ilustrację problematyki stanowią plakaty. Wystawę można oglądać na stronie Biblioteki www.pbw.zgora.pl oraz na naszym fanpage’u.
Czytaj więcej

Uroczyste pożegnanie Pracowników28.05.2020

27.05.2020r. żegnaliśmy odchodzące na emeryturę Panią Jolantę Jordan-Wechtę i Panią Krystynę Dopierałę. Życzymy Paniom, by następne lata upływały w zdrowiu i spokoju.
Czytaj więcej

„Kodowanie on-line!” – ogólnopolski konkurs dla nauczycieli 22.05.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zachęca nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie ,,Kodowanie on-line!” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wraz z Wydawnictwem Epideixis. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.
Czytaj więcej