Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.

 

Szanowni Państwo
 

Od 27 września 2021 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza w następujących godzinach:

poniedziałek, czwartek 8.00-18.00,
wtorek, środa, piątek 8.00-15.00,
sobota 8.00-15.00

 

Szczegóły

Aktualności

Zaczarowany świat Kamishibai09.05.2022

W dniach 10-12 maja o godz. 10.00 oraz o godz. 12.00 zapraszamy starsze grupy przedszkolne wraz z wychowawcami do uczestnictwa w spotkaniach poświęconych czytaniu bajek kamishibai. To inicjatywa Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek w Polsce.
Czytaj więcej

Ciekawostki o bibliotekach – quiz09.05.2022

Z okazji XIX edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu” zapraszamy do wspólnej zabawy online. Zapraszamy do rozwiązania quizu dotyczącego wiedzy o bibliotekach na świecie i w Polsce.
Czytaj więcej

Uwalniamy filmy - filmcrossing04.05.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza wszystkich wielbicieli domowych seansów filmowych do swojej siedziby. W dniach od 09 maja do 12 czerwca 2022 roku w Wypożyczalni PBW „uwalniamy filmy i bajki”.  Każdy, kto odwiedzi nas w tych dniach, będzie miał dostęp do propozycji filmowych oraz animowanych w formacie DVD, które przygotowaliśmy dla Państwa.

  Czytaj więcej

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w PBW w Zielonej Górze04.05.2022

W dniach 8-15 maja 2022 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW zapraszają do udziału w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Polsce. Hasło tegorocznej XIX edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce „Biblioteka - świat w jednym miejscu”, prezentuje książnicę jako mikro- i makrokosmos jednocześnie, punkt na mapie miasta, jego fragment, a z drugiej strony drzwi do Uniwersum. Biblioteka bowiem będąc skarbnicą wiedzy o wszystkim z całego świata, w sensie metaforycznym zawiera „cały świat w jednym miejscu”.
Czytaj więcej

Magiczny świat literatury dla dzieci - wystawa02.05.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW zapraszają do obejrzenia wystawy „Magiczny świat literatury dla dzieci”. Ekspozycja, zorganizowana z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, nawiązuje do hasła tegorocznej edycji „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Wystawa prezentuje bowiem Złotą Listę książek dla dzieci autorów z różnych regionów świata, rekomendowaną przez Kapitułę Fundacji ABCXXI.
Czytaj więcej

Nauka języka polskiego jako obcego w zbiorach PBW w Zielonej Górze Книжки до навчання польської мови для іноземці27.04.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane nauczaniem języka polskiego jako obcego i uczeniem się  tego języka do wypożyczania dostępnych zbiorów. W naszej Bibliotece znajdziecie Państwo pozycje związane z dydaktyką języka polskiego jako obcego jak również podręczniki do nauki i nauczania w językach ukraińskim, angielskim i polskim.
Czytaj więcej

Bezpłatne e-booki do rozwijania kompetencji ODPOWIEDZIALNOŚĆ20.04.2022

Ośrodek Rozwoju Edukacji przy Ministerstwie Edukacji i Nauki opublikował serię darmowych e-booków, zgodnych z podstawą programową, służących do rozwijania i wzmacniania kompetencji „Odpowiedzialność” u dzieci i młodzieży. Sześć zestawów - dla uczniów w wieku 6-7 i 8-9 lat oraz w przedziałach wiekowych: 10-11, 12-13, 14-15 i 16-18 lat - zawiera teksty, zadania, ćwiczenia oraz inspiracje do działania przeznaczone dla dzieci i młodzieży, a także ich rodziców, opiekunów, trenerów, wychowawców i nauczycieli.
Czytaj więcej