Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.
Szanowni Czytelnicy,
 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza w następujących godzinach: poniedziałek, czwartek 8:00-18:00, wtorek, środa, piątek 8:00-15:00, sobota 8:00-15:00.


 

Aktualności

X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego - sprawozdanie24.11.2023

22 listopada 2023 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprosiła nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pod nazwą: „Ludzka i sztuczna inteligencja w popularyzacji czytelnictwa”. Spotkanie odbyło się po raz czwarty w formie zdalnej na platformie ClickMeeting. Przedsięwzięcie rozpoczęło się uroczystym powitaniem przez Marzenę Szafińską-Chadałę, Dyrektora PBW w Zielonej Górze, która podkreśliła jubileuszowy charakter spotkania.

  Czytaj więcej

X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego16.11.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza na jubileuszowe X Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pn. „Ludzka i sztuczna inteligencja w popularyzacji czytelnictwa”. Przedsięwzięcie online adresowane do nauczycieli bibliotek szkolnych i pedagogicznych odbędzie się 22 listopada o godz. 10.00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Wydarzenie jest bezpłatne, ilość miejsc ograniczona.
Czytaj więcej

Nowe zbiory w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.016.11.2023

Szanowni Czytelnicy, miło nam poinformować, że dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, nasze zbiory wzbogaciły się o kolejne nowości wydawnicze.
Czytaj więcej

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników rok szkolny 2023/2024 - Koordynatorzy Powiatowi - województwo lubuskie16.11.2023

Narodowe Czytanie 2023 - podziękowania09.11.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włączyła się w tegoroczną  edycję Narodowego Czytania, której lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej. Za udział w ogólnopolskiej akcji Biblioteka otrzymała podziękowania od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz okolicznościowe wydanie „Nad Niemnem”. Pan Prezydent RP podkreślił, że „nasza akcja w tysiącach miejsc na całym świecie umocniła przekonanie, że jesteśmy silnie związani z dziełami, które od pokoleń kształtują wyobraźnię Polaków (…)  i po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że klasyka rodzimej literatury wspaniale odzwierciedla naszą polską duszę i historię naszego narodu”.
Czytaj więcej

Doradztwo zawodowe - wystawa01.11.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy na temat doradztwa zawodowego. Ekspozycja ma na celu promocję lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Zaprezentowane są na niej materiały dokumentujące pracę Ochotniczego Hufca Pracy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze oraz księgozbiór PBW w Zielonej Górze z zakresu doradztwa zawodowego. W gablotach zawarte są informacje o rynku pracy, zawodach, schemacie placówek i organizacji, prowadzących usługi z zakresu doradztwa zawodowego...
Czytaj więcej

Polecamy kolekcje w katalogu on-line31.10.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze poleca Kolekcje – usługę dostępną w naszym katalogu Integro, widoczną po kliknięciu w Menu. Kolekcja to zestawienie tematycznie wybranych propozycji książkowych z naszego katalogu. Po otwarciu, można je sortować w kolejności alfabetycznej wg tytułu, a po zaznaczeniu strony ze wszystkimi opisami bibliograficznymi zapisać do pliku, wysłać e-mailem lub wydrukować. W ten sposób otrzymujemy gotowe zestawienie bibliograficzne z księgozbioru PBW.
Czytaj więcej