Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu w PBW - sprawozdanie08.02.2018

06 lutego 2018 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zorganizowała Konferencję Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieciˮ. Już po raz dziewiąty PBW organizuje przedsięwzięcie, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. To właśnie młodzież z zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych stanowiła większość uczestników konferencji. Nie zabrakło również znamienitych gości, których podczas otwarcia konferencji serdecznie powitała Marzena Szafińska-Chadała dyrektor PBW w Zielonej Górze.
Czytaj więcej

Spotkanie z dyrektorami oświatowych jednostek samorządu terytorialnego05.02.2018

1 lutego 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej odbyło się spotkanie Dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, Pana Łukasza Poryckiego, z dyrektorami oświatowych jednostek samorządu terytorialnego. W zebraniu uczestniczyła również Pani Grażyna Dobroczyńska, Kierownik Wydziału Edukacji.
Czytaj więcej

Multiświat WWW: tworzymy kulturę szacunku w sieci - wystawa01.02.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, włączając się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej ,,Multiświat WWW: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Ekspozycję  można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01.02.2018 - 28.02.2018 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00. 
Czytaj więcej

Konferencja oświatowa30.01.2018

Zapraszamy do udziału w konferencji, organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny - Bibliotekę Pedagogiczną i Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., dotyczącej historii oświaty gorzowskiej w latach 1945-1989. Konferencja, która odbędzie się 11 kwietnia br., skierowana jest m.in. do historyków, pedagogów, organizatorów szkolnictwa, nauczycieli i osób, które uczestniczyły w przeobrażeniach szkolnictwa na Ziemi Gorzowskiej w latach 1945-1989.
Czytaj więcej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 325.01.2018

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r., Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze przystąpiła we wrześniu 2017 r. do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program ten dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Czytaj więcej

Polska to moja ojczyzna - konkurs dla uczniów25.01.2018

Włączając się w kalendarz obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego do udziału w konkursie pod hasłem przewodnim Polska to moja ojczyzna. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Panią Elżbietę Annę Polak.
Czytaj więcej

2018 Rokiem Zbigniewa Herberta – wystawa03.01.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej życiu i twórczości poety, eseisty i dramaturga - Zbigniewa Herberta. Rok 2018 został ogłoszony przez Sejm rokiem Zbigniewa Herberta. To hołd złożony twórcy cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, w związku z przypadającą w tym roku 20. rocznicą śmierci. Ekspozycja zawiera dzieła oraz opracowania jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich poetów XX wieku.
Czytaj więcej