Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.
 

 

 

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2019 16.10.2019

11 października w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrektor Marzena Szafińska-Chadała złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia i gratulacje. Podziękowała również za zaangażowanie i pasję w realizacji powierzonych zadań, wręczając nagrody nauczycielom bibliotekarzom oraz pracownikom administracji i obsługi.
Czytaj więcej

VI Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego07.10.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza 22 października br. o godz. 11.00, nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na VI Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pod nazwą „Książka pisana pikselami”. Spotkanie będzie okazją do przybliżenia szeroko rozumianej problematyki publikacji cyfrowych, które w dobie Internetu stały się istotną alternatywą dla książki drukowanej. Pogłębi wiedzę o historii książki elektronicznej i bibliotek cyfrowych.
Czytaj więcej

CodeWeek201907.10.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze włączają się do  Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli #CodeWeek2019, który odbywa się w dniach 5-20 października 2019 r. 16 października 2019 r. proponujemy warsztaty, popularyzujące świat programowania i robotów, dla uczniów oraz nauczycieli z wykorzystaniem platformy PixBlocks oraz robotów typu MakeBlock.
Czytaj więcej

Akcja „Podaruj wiersz” 07.10.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”. Uczestnictwo w akcji polega na wybraniu wiersza dla konkretnej osoby, przepisaniu go odręcznie na specjalnej karcie papeterii, a następnie podarowaniu, tego ręcznie przepisanego utworu, wybranej osobie. Można skorzystać z tomików poezji znajdujących się w zbiorach Biblioteki lub z własnych, przepisując wiersz na oferowanej przez nas karcie papeterii.
Czytaj więcej

„Książka pisana pikselami” - wystawa01.10.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Książka pisana pikselami”. Ekspozycja, poprzez prezentowaną literaturę – książki i artykuły ze zbiorów Biblioteki, a także inne ciekawe eksponaty, przybliża zagadnienia związane z historią bibliotek cyfrowych i ebooków, ich rozwojem i funkcjonowaniem. Szczególne miejsce poświęcone zostało POLONIE – Cyfrowej Bibliotece Narodowej, która aktualnie jest jedną z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największą tego typu biblioteką w Polsce.
Czytaj więcej

„Zaczęło się w porannej mgle pierwszego ranka wrześniowego” – relacja 20.09.2019

18 września 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się konwersatorium historyczne z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęła je, serdecznym powitaniem zgromadzonych gości, dyrektor PBW Marzena Szafińska-Chadała, która życzyła zebranym wielu refleksji i zadumy nad tym, co wydarzyło się po napaści hitlerowskiej oraz sowieckiej w 1939 r. Następnie oddała głos prowadzącej spotkanie Renacie Zubowicz, która zaprosiła do obejrzenia krótkiego filmu animowanego przygotowanego przez Narodowe Centrum Kultury, z muzyką Łukasza Rostkowskiego (L.U.C.) pt. „A więc wojna! – Tak rozpoczęła się II wojna światowa”.
Czytaj więcej

„Zaczęło się w porannej mgle pierwszego ranka wrześniowego” - konwersatorium historyczne12.09.2019

80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte, rozpoczęła się II wojna światowa. W rocznicę napaści wojsk niemieckich na Polskę Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej serdecznie zaprasza na konwersatorium historyczne „Zaczęło się w porannej mgle pierwszego ranka wrześniowego”,  które odbędzie się 18 września 2019 r. o godz. 12.00 w Sali Wykładowej Biblioteki.
Czytaj więcej