Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.


Szanowni Państwo


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza w następujących godzinach:
poniedziałek, czwartek 8.00-18.00,
wtorek, środa, piątek 8.00-15.00,
sobota 8.00-15.00.

Aktualności

2023 Rokiem Mikołaja Kopernika - wystawa31.01.2023

W lutym bieżącego roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin wybitnego polskiego astronoma, który zmienił postrzeganie świata - Mikołaja Kopernika. W związku z tym Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, aby przypomnieć postać oraz zasługi wielkiego Polaka, przygotowała wystawę. Życie i działalność Mikołaja  Kopernika ilustrują obrazy Jana Marcina Szancera, do których komentarz opracował Stefan Flukowski.
Czytaj więcej

Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej – quiz31.01.2023

W związku z przyjęciem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwały w sprawie ustanowienia roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki, eseistki, felietonistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do rozwiązania quizu dotyczącego życia i twórczości tej wybitnej postaci.
Czytaj więcej

Życie i twórczość Aleksandra Fredry – quiz31.01.2023

W roku 2023 przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry – najwybitniejszego polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. Dla uczczenia tego ważnego wydarzenia posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, by jednym z Patronów 2023 Roku został Aleksander Fredro. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do rozwiązania quizu literackiego dotyczącego życia i twórczości Aleksandra Fredry.
Czytaj więcej

Projekt „Świteź”06.01.2023

W ramach realizowanego przez Agencję Promocyjną OKO w 2022 roku projektu „Świteź” opartego na Balladach i romansach Adama Mickiewicza dostępna jest internetowa platformy wiedzy www.mickiewicz.promocjaksiazki.pl oraz gra karciana, której egzemplarze zostały wysłane do bibliotek szkolnych i publicznych na terenie całej Polski. Głównym celem projektu jest popularyzacja utworów wieszcza i chęć zainteresowania nimi osób, które lubią literaturę fantastyczną i gry. Na stronie można znaleźć omówienia  wszystkich czternastu ballad, motywów w nich zawartych, informacje o całym cyklu, miejscach i postaciach.
Czytaj więcej

Patroni Roku 2023 – wystawa03.01.2023

W związku z przyjęciem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwał w sprawie ustanowienia patronów roku 2023, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej życiu, działalności społecznej i twórczości Wojciecha Korfantego, Pawła Edmunda Strzeleckiego, Aleksandra Fredry, Aleksandry Piłsudskiej, Maurycego Mochnackiego, Jadwigi Zamoyskiej, Jerzego Nowosielskiego oraz Mikołaja Kopernika, Jana Matejki i Wisławy Szymborskiej.
Czytaj więcej

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Psychoterapia – dobre życie! – wystawa02.12.2022

W niespokojnych czasach przy pandemii koronawirusa, inflacji, wojnie na Ukrainie, problemach w życiu codziennym narasta stres, a wraz z nim zaburzenia psychiczne wśród dzieci i dorosłych. Dbanie o zdrowie psychiczne stało się koniecznością. PBW w Zielonej Górze zaprasza na wystawę pt. „Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Psychoterapia – dobre życie”, dzięki której zwiedzający pozna nowo powstałe Centra Zdrowia Psychicznego w lubuskiem, zagadnienia pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole oraz techniki psychoterapii, pomagające w zmianie życia na lepsze.
Czytaj więcej

Dary od wydawnictwa Klett Polska30.11.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej otrzymała dary od wydawnictwa Klett Polska. Publikacje, ze zniszczonych wojną wydawnictw ukraińskich, zostały przekazane w ramach akcji „Materiały, które ocalały”. Ponadto, dzięki uprzejmości Wydawcy, pozyskaliśmy podręczniki wraz z płytą CD oraz zeszyty ćwiczeń do nauki języka polskiego jako obcego. Zachęcamy do korzystania...
Czytaj więcej