Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.
 

 

 

Aktualności

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” - półfinał wojewódzki14.03.2019

Zakończył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. W województwie lubuskim w konkursie wzięło udział 542 uczniów z 41 placówek oświatowych w kategorii klas 1-4 i 5-8 z 10 powiatów. Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikowało się 8 drużyn z klas 1-4 i 6 drużyn z klas 5-8, po jednej drużynie z powiatu.  28 marca o godz. 10.30 zwycięskie drużyny staną do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej
w Zielonej Górze.
Czytaj więcej

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej14.03.2019

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej będzie promował wartościową literaturę i jej twórców. Zaplanowane są interaktywne spotkania z literatami, warsztaty z artystami, happeningi, wystawy, gry i konkursy literackie. Niby wszystko jak zwykle jednak działania skierowane są do dzieci głównie w kontekście rodziny, jako miejsca, w którym wykształcane i utrwalane są nawyki czytelnicze. Wspólne, aktywizujące działania wokół książek mają wspierać rodziców i dziadków w ich rolach, wzmacniając więzi międzypokoleniowe i stanowiąc opozycję dla szybko postępujących zmian technologicznych i społecznych alienacji generacyjnych.
Czytaj więcej

„2019 Rokiem Stanisława Moniuszki” – wystawa01.03.2019

Z okazji ustanowienia roku „2019 Rokiem Stanisława Moniuszki” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze przygotowała ekspozycję poświęconą Stanisławowi Moniuszce, ojcu „polskiej opery narodowej” jednemu z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu, twórcy oper, operetek, baletów, pieśni i muzyki kościelnej.


                      Czytaj więcej

Relacja z konferencji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!ˮ07.02.2019

5 lutego 2019 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze już po raz dziesiąty włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując konferencję „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!ˮ. Celem przedsięwzięcia, które rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów z zielonogórskich szkół, jest edukacja w zakresie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Czytaj więcej

Wystawa "Jesteśmy online. Działajmy razem!"05.02.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 „Jesteśmy online. Działajmy razem!”. Ekspozycja ze zbiorów PBW zawiera książki, multimedia, artykuły z czasopism oraz materiały informacyjne na temat: bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zagadnienia cyberprzemocy oraz problematyki uzależnień od komputerów i smartfonów.
Czytaj więcej

Nowości dla dzieci i młodzieży30.01.2019

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, prowadzącym Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze po raz kolejny pozyskaliśmy ciekawe pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży, które wzbogacą zbiory Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Będą one stanowić pomoc dydaktyczną dla nauczycieli bibliotekarzy, zajmujących się wspomaganiem przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa lubuskiego.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 w PBW27.01.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w konferencji pn. „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Konferencja odbędzie się 5 lutego 2019 roku o godzinie 12.00 w Sali im. Janusza Koniusza w gmachu Biblioteki przy al. Wojska Polskiego 9 w Zielonej Górze.

  Czytaj więcej