Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar. 

Aktualności

Kawiarenka 7 Kontynentów - sprawozdanie16.05.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościła młodego podróżnika i entuzjastę przygód Miłosza Hrabi. Uczestnicy Kawiarenki 7 Kontynentów wysłuchali fascynujących relacji z licznych egzotycznych wypraw do Japonii, Sri Lanki, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tadżykistananu oraz Kirgistanu. Wielomiesięczne wyprawy pozwoliły Panu Miłoszowi na poznanie malowniczych, unikalnych miejsc spoza utartego szlaku turystycznego oraz kultury, kuchni i obyczajów krajów Azji Środkowej oraz Bliskiego Wschodu.
Czytaj więcej

IX Bibliotekarski Festiwal Kulinarny - sprawozdanie14.05.2018

12 maja 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyła się kolejna edycja Bibliotekarskiego Festiwalu Kulinarnego. Po raz dziewiąty PBW w Zielonej Górze razem z Kołem SBP zorganizowały ucztę, dla zgromadzonych w Sali Wykładowej Biblioteki smakoszy. Tegoroczna kulinarna impreza, odbywała się pod hasłem „(Do)wolność gotowania”. Nasi goście mieli okazję skosztować dań konkursowych i licznych propozycji zgromadzonych na stole degustacyjnym. Tradycyjnie towarzyszyła temu prezentacja każdej potrawy przez jej twórców.
Czytaj więcej

Harvard Business Review w zbiorach PBW - sprawozdanie14.05.2018

W ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zorganizowała w dniu 10.05.2018 r. spotkanie z Adamem Jeske, Prezesem RdB Expert, który wygłosił prelekcję na temat czasopisma Harvard Business Review, ofiarowanego w darze dla zbiorów PBW. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, którzy przed wystąpieniem Adama Jeske mieli okazję zapoznać się z warsztatem informacyjnym PBW.


  Czytaj więcej

Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 201811.05.2018

W dniu 9 maja 2018 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze reprezentowały Marzena Szafińska-Chadała, dyrektor Biblioteki oraz Małgorzata Janicka, Jolanta Jordan-Wechta i Jolanta Stadnik, nauczyciele bibliotekarze Koła SBP przy PBW w Zielonej Górze.
Czytaj więcej

Kawiarenka 7 Kontynentów. Bibliotekarskie pasje10.05.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu Kawiarenka 7 Kontynentów. Bibliotekarskie pasje. Przedsięwzięcie jest okazją do wysłuchania barwnych relacji i ciekawostek podróżniczych z kraju i ze świata.
Czytaj więcej

IX Bibliotekarski Festiwal Kulinarny09.05.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zapraszają na IX Bibliotekarski Festiwal Kulinarny pod hasłem „(Do)wolność gotowania”. Tytuł tradycyjnie nawiązuje do hasła Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w ramach którego odbywa się nasza coroczna impreza miłośników czytania i gotowania.
Czytaj więcej

Harvard Business Review w zbiorach PBW07.05.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW serdecznie zapraszają na spotkanie z Panem Adamem Jeske. Prezes RdB Expert zaprezentuje tematykę i walory czasopisma „Harvard Business Review”. Periodyk, który znajduje się w zbiorach PBW w Zielonej Górze, zapewni naszym Czytelnikom solidną dawkę praktycznej wiedzy biznesowej.
Czytaj więcej