Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.
 

Aktualności

,,Walory kreatywności muzycznej" – sprawozdanie23.04.2018

19.04.2018 r.  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze gościła Panią profesor UZ dr hab. Lidię Kataryńczuk-Manię. Autorka i współredaktorka licznych publikacji z zakresu edukacji artystycznej (muzycznej) i terapii wygłosiła wykład pt. „Walory kreatywności muzycznej”. Prelekcja odbyła się w ramach seminarium dla nauczycieli oraz uczniów lubuskich szkół. Pani profesor, tytułem wstępu, podkreśliła wagę edukacji muzycznej w życiu każdego człowieka, akcentując potrzebę propagowania muzyki jako formy relaksu.
Czytaj więcej

Usługa Office 365 i platforma Microsoft Educator Community – projekt szkoleniowy18.04.2018

Serwis EBP SBP wspólnie z firmą Microsoft zapraszają nauczycieli bibliotekarzy do wzięcia udziału w darmowym projekcie szkoleniowym realizowanym on-line. Webinarium będzie także okazją do poznania usługi Office 365 oraz międzynarodowej platformy z materiałami edukacyjnymi dla nauczycieli. Chcesz być na czasie i poznać najnowsze, bezpłatne w zastosowaniach edukacyjnych narzędzia z usługi Office 365?
Czytaj więcej

"Walory kreatywności muzycznej" - prof. UZ dr hab. Lidia Kataryńczuk-Mania11.04.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze serdecznie zaprasza na seminarium dla nauczycieli oraz uczniów.

  Czytaj więcej

Nowości dla dzieci i młodzieży11.04.2018

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, prowadzącym Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze po raz kolejny pozyskaliśmy ciekawe pozycje książkowe oraz filmy DVD dla dzieci i młodzieży, które wzbogacą zbiory Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Będą one stanowić pomoc dydaktyczną dla nauczycieli bibliotekarzy, zajmujących się wspomaganiem przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa lubuskiego.
Czytaj więcej

Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - wystawa03.04.2018

Światowy Dzień Autyzmu oraz Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu po raz kolejny stał się okazją do przygotowania  wystawy „Na niebiesko dla autyzmu”. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, propagując ideę podnoszenia świadomości społecznej na temat autyzmu, popiera ogólnopolską akcję „Nie bądź zielony w  temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”. Wybrane książki oraz artykuły z czasopism ze zbiorów PBW można oglądać w Wypożyczalni w dniach 03.04.2018-30.04.2018 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00. 
Czytaj więcej

Seminarium dla nauczycieli oraz uczniów lubuskich szkół średnich - sprawozdanie28.03.2018

27 marca 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyło się seminarium dla nauczycieli oraz uczniów lubuskich szkół średnich przybliżające dorobek badań z ekonomii behawioralnej. Pan Adam Jeske, Prezes RdB. Expert w swoim wystąpieniu zatytułowanym  „Za co Richard Thaler otrzymał w 2017 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, czyli o błędach poznawczych, które wpływają na zachowania ludzi” omówił czynniki psychologiczne wpływające na nasze decyzje i osądy, którym nie zawsze towarzyszy racjonalność  i logika.
Czytaj więcej

Seminarium dla nauczycieli oraz uczniów lubuskich szkół średnich20.03.2018