Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.


Szanowni PaństwoPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza w następujących godzinach:
poniedziałek, czwartek 8.00-18.00,
wtorek, środa, piątek 8.00-15.00,
sobota 8.00-15.00.

Aktualności

Narodowe Czytanie 202205.09.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze wzięła udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska” i inne niezapomniane utwory tego cyklu od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Oczarowują niesamowitą atmosferą, pięknymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. 3 września 2022 roku o godzinie 12.00, odczytaniem listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, rozpoczęliśmy jedenastą odsłonę Narodowego Czytania.
Czytaj więcej

Ballady i romanse Adama Mickiewicza lekturą 11. edycji Narodowego Czytania - wystawa 02.09.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, w trwającym Roku Romantyzmu Polskiego, zaprasza do obejrzenia wystawy zorganizowanej z okazji 200. rocznicy ukazania się Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Publikacja ta, wydana w nakładzie zaledwie pięciuset egzemplarzy, stała się przełomowym dziełem dla polskiej kultury oraz początkiem nowej, romantycznej epoki. Na wystawie prezentujemy książki i fotografie z życia i twórczości Adama Mickiewicza pochodzące ze zbiorów w PBW oraz strój Świtezianki wypożyczony w ramach współpracyz Lubuskim Teatrem. 
Czytaj więcej

Zapraszamy na Narodowe Czytanie25.08.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która odbędzie się w sobotę 3 września 2022 roku w Wypożyczalni PBW o godzinie 12.00. Uczestnicy  spotkania wspólnie odczytają fragmenty „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Czytaj więcej

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – quiz25.08.2022

W czerwcu 1822 roku w Wilnie wydany został zbiór pt. „Ballady i romanse" autorstwa Adama Mickiewicza. Dla uczczenia dwusetnej rocznicy tego wydarzenia Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Polskiego Romantyzmu. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do rozwiązania quizu literackiego dotyczącego znajomości treści lektury Narodowego Czytania 2022.
Czytaj więcej

2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce – wystawa01.08.2022

W związku z przyjęciem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwały w sprawie ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej sylwetce i działalności naukowej tej wybitnej pedagog, psycholog, profesor i twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce, patronki naszej Biblioteki.
Czytaj więcej

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/202308.07.2022

Na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.) ustalam następujące kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023:

1.    Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.
Czytaj więcej

2022 Rokiem Brunona Schulza – wystawa01.07.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, włączając się w obchody ustanowionego przez Senat RP Roku Brunona Schulza, zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej twórczości literackiej i plastycznej jednego z najoryginalniejszych twórców polskiej kultury XX wieku. Serdecznie zapraszamy do Wypożyczalni PBW w dniach od 01.07. do 31.07. 2022 r. w godzinach otwarcia Biblioteki, na stronę www.pbw.zgora.pl oraz Facebook.
Czytaj więcej