Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek, Czwartek
  godz. 8:00-18:00

- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.

Aktualności

VI Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy Wielka Liga Czytelników. Etap Ogólnopolski24.05.2023

Zakończył się etap ogólnopolski VI Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Test odbywał się online. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Ogólnopolskiego zakwalifikowały się drużyny klas  1-3 z województwa lubuskiego z powiatów: Gorzów Wielkopolski Miasto, nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego oraz drużyna klas 4-6 z powiatu nowosolskiego.
Czytaj więcej

Porozumienie o partnerskiej współpracy18.05.2023

17 maja 2023 roku Marzena Szafińska-Chadała, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze i Adam Szymczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze podpisali Porozumienie o partnerskiej współpracy. Porozumienie nawiązywane jest w ramach organizowanego i prowadzonego przez PBW wspomagania szkół i placówek oświatowych w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych, ze szczególnym uwzględnieniem oferty edukacyjnej oraz różnych form zapewniania nauczycielom dostępu do informacji pedagogicznej.
Czytaj więcej

Zaczarowany świat kamishibai – relacja12.05.2023

9 maja 2023 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej gościliśmy dzieci wraz z wychowawczyniami z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zielonej Górze. Nasi goście pojawili się na spotkanich poświęconych prezentacji bajek kamishibai. To druga edycja wydarzenia „Zaczarowany świat kamishibai” zorganizowanego z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ubiegłoroczna cieszyła się dużym powodzeniem. Nasi nauczyciele bibliotekarze zaprezentowali kolejne bajki i legendy ze zbiorów Biblioteki. W nawiązaniu do treści podejmowali rozmowy o wartościach. Nie zabrakło zabaw i gier ruchowych.
Czytaj więcej

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w PBW w Zielonej Górze05.05.2023

W dniach 8-15 maja 2023 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW zapraszają do udziału w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznej XX edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, prezentuje książnicę jako miejsce do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub facebooka. Biblioteka jest niczym przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich i każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie.
Czytaj więcej

Akcja – filmowa atrakcja05.05.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz z Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zapraszają wielbicieli domowych seansów filmowych. W dniach od 8 do 15 maja 2023 roku w Wypożyczalni PBW każdy odwiedzający będzie miał dostęp do propozycji filmowych oraz animowanych w formacie DVD. Możliwość pozyskania wybranego filmowego hitu w formie prezentu to ukłon i podziękowanie dla tych z Państwa, którzy w myśl tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka” uważają PBW w Zielonej Górze za „swoją” bibliotekę.
Czytaj więcej

Budowa i historia książki – quiz05.05.2023

Z okazji XX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem  „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” zapraszamy do rozwiązania quizu dotyczącego wiedzy o budowie i historii książki.
Czytaj więcej

„KSIĄŻKA MÓWIONA W MOJEJ, TWOJEJ, NASZEJ BIBLIOTECE” – wystawa27.04.2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW zaprasza do obejrzenia wystawy „KSIĄŻKA MÓWIONA W MOJEJ, TWOJEJ, NASZEJ BIBLIOTECE”. Ekspozycja, zorganizowana z okazji jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, nawiązuje do hasła tegorocznej edycji „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” Tydzień Bibliotek w Polsce to czas promocji czytelnictwa i bibliotek, jest to więc kolejna okazja, by popularyzować zbiory PBW w Zielonej Górze.
Czytaj więcej