Godziny pracy wydziałów
udostępniania:
- Poniedziałek, Czwartek
godz. 8:00-18:00
- Wtorek, Środa, Piątek, Sobota
godz. 8:00-15:00
W okresie wakacyjnym
(lipiec - sierpień):
- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne
Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki
Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki. |
![]() |
![]() |
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze służy informacją i pomocą w planowaniu zakupów książkowych w ramach środków uzyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Kontakt w sprawie konsultacji: Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, tel.: 68 453 26 41, e-mail: gromadzenie@pbw.zgora.pl.
Czytaj więcej
|
![]() |
Przygotowana lista stron internetowych obejmuje rankingi oraz propozycje najwyżej cenionych książek dla dzieci i młodzieży. Wybrane zestawy publikacji utworzono na podstawie statystyk wypożyczeń, zakupów oraz zapytań dotyczących najchętniej czytanych książek przez dzieci i młodzież. Znajdują się wśród nich nie tylko tytuły zebrane przez instytucje zawodowo zajmujące się tematyką czytelniczą i księgarską, ale także propozycje rodziców, jak również samych zainteresowanych czytaniem dzieci.
Czytaj więcej
|
![]() |
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że otrzymaliśmy dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”. Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”. Kwota dotacji to 3.750 zł, w tym 20% udziału własnego naszego organu prowadzącego: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Przyznane środki przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych.
Czytaj więcej
|
![]() |
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze wzięła udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej akcji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. 9 września 2023 roku o godzinie 12.00 rozpoczęliśmy dwunastą odsłonę Narodowego Czytania. Uczestnicy zebrali się w Czytelni PBW, by przeczytać wybrane fragmenty najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej, aby odkryć na nowo atmosferę tego dzieła, bogatego w opisy nadniemeńskiej przyrody, wspaniałych pejzaży i krajobrazów i spotkać się z rodzinami Korczyńskich, Bohatyrowiczów.
Czytaj więcej
|
![]() |
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia okolicznościowej wystawy na temat życia i twórczości Elizy Orzeszkowej. Nawiązuje ona do lektury tegorocznego Narodowego Czytania – „Nad Niemnem”. Na wrześniowej wystawie znalazły się materiały o życiu i twórczości Elizy Orzeszkowej ze szczególnym uwzględnieniem jednej z najbardziej rozpoznawalnych i nastrojowych powieści społeczno-obyczajowych okresu Pozytywizmu, podejmującej tematykę Powstania Styczniowego. Wystawę można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01.09–30.09.2023 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.
Czytaj więcej
|
![]() |
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która odbędzie się w sobotę 9 września 2023 roku w Czytelni PBW o godzinie 12.00. Uczestnicy spotkania wspólnie odczytają fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w 2023 roku.
Czytaj więcej
|
![]() |
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Czy mnie słyszysz? Wychowanie nastolatków”. Celem ekspozycji jest promocja książek naukowych, popularnonaukowych oraz praktycznych poradników, które systematycznie gromadzimy, by wesprzeć rodziców i nauczycieli w wielowymiarowym procesie wychowania dzieci i młodzieży. Wyeksponowane zbiory to tylko część z bogatego zasobu, zawierającego cenne porady i informacje, które pomagają zrozumieć potrzeby oraz wyzwania, jakie stawia etap dojrzewania. Nasze propozycje podkreślają znaczenie aktywnego dialogu i budowania zdrowych relacji z młodzieżą, które są kluczowe dla ich rozwoju.
Czytaj więcej
|