Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.OD 4 MAJA 2021 PBW OTWARTA DLA CZYTELNIKÓW

 

Komunikat - szczegóły

Aktualności

Tydzień Bibliotek w Polsce - quiz06.05.2021

Z okazji XVIII edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” zapraszamy czytelników oraz bibliotekarzy do wspólnej zabawy online. Chcecie wiedzieć więcej na temat Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek? Rozwiążcie quiz!
Czytaj więcej

Biblioteki świata – prezentacja wideo06.05.2021

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w dniach 8-15 maja to wyjątkowy czas promocji bibliotek, czytelnictwa i bibliotekarzy. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do wirtualnej podróży, w formie prezentacji wideo, po wybranych bibliotekach na świecie. Niezwykłe fasady, kunszt architektoniczny, nierzadko historyczne wnętrza stanowiące piękną oprawę dla zgromadzonych w nich książek, budzą podziw miłośników architektury oraz bibliofilów i bywają celem inspirujących podróży.
Czytaj więcej

„Znajdziesz mnie w bibliotece” – audiobooki w PBW06.05.2021

Hasło XVIII edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. To metaforyczne stwierdzenie można rozpatrywać na kilku płaszczyznach, biorąc pod uwagę: fizyczną obecność w przestrzeni bibliotecznej, działalność online, na której skoncentrowały się obecnie biblioteki, jak również obecność zbiorów, odszukiwanych dzięki katalogom i zintegrowanym wyszukiwarkom. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze znaleźć można różne typy dokumentów, w tym również książki mówione.
Czytaj więcej

Rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja01.05.2021

27 listopada 2020 r. Sejm RP podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. W związku z tym, w PBW w Zielonej Górze, w maju br. będzie można zobaczyć wystawę poświęconą tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie Ustawie Rządowej z dnia 3 maja 1791 r. Celem wystawy jest prezentacja postaci tworzących Konstytucję, przybliżenie tła historycznego uchwalenia Konstytucji, przyczyn jej upadku i znaczenia dla Polski. W gablotach prezentujemy również scenariusze zajęć na lekcje i imprezy okolicznościowe.
Czytaj więcej

Zamek Królewski w Warszawie – 50. rocznica odbudowy ze zniszczeń wojennych – wystawa01.04.2021

Jubileusz 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie stał się okazją do zorganizowania przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze wystawy okolicznościowej. W ekspozycji wykorzystano zbiory Biblioteki (książki, czasopisma), zasoby osób prywatnych, blogi, a także archiwalne źródła fotograficzne Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zamek Królewski w Warszawie, który wraz ze Starym Miastem został wpisany w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest niewątpliwie wart przybliżenia odwiedzającym.
Czytaj więcej

V Międzynarodowy Konkurs Literacki im. Siegfrieda Lenza01.04.2021

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Stworzenie możliwości docenienia i popularyzowania wartościowej twórczości debiutantów. Zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze, promocja wzajemnego zrozumienia.
Czytaj więcej

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu29.03.2021

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej na temat autyzmu, propagowania globalnego zaangażowania i międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie. Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter. U różnych osób objawy mogą być odmienne i o innym natężeniu, dlatego autyzm określa się jako tzw. „spektrum zaburzeń autystycznych” (ASD).
Czytaj więcej