Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".
 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.


Szanowni Państwo

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza w następujących godzinach:
poniedziałek, czwartek 8.00-18.00,
wtorek, środa, piątek 8.00-15.00,
sobota 8.00-15.00.

 

Aktualności

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Psychoterapia – dobre życie! – wystawa02.12.2022

W niespokojnych czasach przy pandemii koronawirusa, inflacji, wojnie na Ukrainie, problemach w życiu codziennym narasta stres, a wraz z nim zaburzenia psychiczne wśród dzieci i dorosłych. Dbanie o zdrowie psychiczne stało się koniecznością. PBW w Zielonej Górze zaprasza na wystawę pt. „Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Psychoterapia – dobre życie”, dzięki której zwiedzający pozna nowo powstałe Centra Zdrowia Psychicznego w lubuskiem, zagadnienia pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole oraz techniki psychoterapii, pomagające w zmianie życia na lepsze.
Czytaj więcej

Dary od wydawnictwa Klett Polska30.11.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej otrzymała dary od wydawnictwa Klett Polska. Publikacje, ze zniszczonych wojną wydawnictw ukraińskich, zostały przekazane w ramach akcji „Materiały, które ocalały”. Ponadto, dzięki uprzejmości Wydawcy, pozyskaliśmy podręczniki wraz z płytą CD oraz zeszyty ćwiczeń do nauki języka polskiego jako obcego. Zachęcamy do korzystania...
Czytaj więcej

Twórczość Brunona Schulza: fenomen i tajemnica – relacja ze spotkania literackiego22.11.2022

16 listopada 2022 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie literackie prezentujące sylwetkę i twórczy dorobek pisarza, prozaika, rysownika Brunona Schulza, tegorocznego Patrona Roku. Spotkanie odbyło się w formule on-line na platformie ClickMeeting. Wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem wykraczającym poza granice naszego regionu, nabierając charakteru ogólnopolskiego.
Czytaj więcej

Twórczość Brunona Schulza: fenomen i tajemnica – zaproszenie na spotkanie literackie09.11.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, włączając się w obchody ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Roku Brunona Schulza, organizuje spotkanie literackie online poświęcone twórczości literackiej i plastycznej jednego z najoryginalniejszych twórców polskiej kultury XX wieku. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury na wykład pt. „Twórczość Brunona Schulza: fenomen i tajemnica”, który wygłosi prof. dr hab. Małgorzata Mikołajczak z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Czytaj więcej

Terapeutyczna wartość literatury – zaproszenie na spotkanie biblioterapeutyczne08.11.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza nauczycieli, bibliotekarzy, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych na szkolenie w ramach sieci współpracy i samokształcenia „Terapeutyczna wartość literatury – zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem biblioterapii”, które odbędzie się 14 listopada br.  o godz. 12.00.
Czytaj więcej

2022 Rokiem Marii Konopnickiej - wystawa03.11.2022

W związku z przyjęciem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwały w sprawie ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej życiu i twórczości tej wybitnej polskiej poetki i nowelistki okresu pozytywizmu, autorki utworów dla dzieci, krytykowi literackiemu i tłumaczce, a także działaczce społecznej i patriotycznej.
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2022 - podziękowania03.11.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włączyła się w tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, której lekturą  były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Miło jest nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała podziękowania od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy  i  Małżonki  Agaty Kornhauser-Dudy oraz okolicznościowe wydanie „Ballad i romansów”.  Poezja Adama Mickiewicza rozbrzmiewała w Polsce i na całym świecie, odkrywając na nowo piękno polszczyzny i bogactwo kulturowe Rzeczypospolitej.
Czytaj więcej