Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.

Szanowni Państwo
 

OD 12 STYCZNIA 2021 R. NOWE GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

 

Komunikat - szczegóły

Aktualności

Wychowanie do wartości – wystawa02.03.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Wychowanie do wartości”, na której prezentowana jest literatura ze zbiorów Biblioteki. Ekspozycja podzielona jest na 8 filarów wskazujących wychowanie jako: rolę człowieka w społeczeństwie; triadę filozoficzną – piękna, dobra i prawdy; wiarę; tolerancję; przyjaźń; respektowanie norm społecznych; altruizm i ekologię. Celem wystawy jest ukazanie koncepcji budowania programu wychowawczego w aspekcie integralnego rozwoju i wychowania ucznia.
Czytaj więcej

Komunikat – skontrum15.02.2021

Szanowni Czytelnicy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że w dniach 15 lutego – 23 marca 2021 r. będzie przeprowadzone skontrum czasopism. Z tego  powodu nie będzie możliwe zamawianie czasopism drogą elektroniczną, za pośrednictwem katalogu komputerowego. Czasopisma będą udostępniane wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym złożeniu zamówienia (tel. 68 45 32 642), bądź na podstawie zamówienia złożonego na miejscu w Czytelni PBW. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj więcej

Audiobooki w PBW, w bibliotece cyfrowej POLONA i na stronie wolnelektury.pl12.02.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zachęca do skorzystania z bogatej oferty audiobooków, które można wypożyczyć w naszej Bibliotece. Dla użytkowników pozostających w domu polecamy audiobooki online, przygotowane przez Bibliotekę internetową Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej. W ramach tej inicjatywy ukazało się kilkadziesiąt utworów dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA  i na stronie wolnelektury.pl.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – relacja12.02.2021

09 lutego 2021 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze kolejny raz włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując konferencję „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!ˮ, która odbyła się online na platformie ClickMeeting. Celem przedsięwzięcia, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów z lubuskich szkół, jest poszerzenie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. W trakcie tegorocznej konferencji podjęte zostały również zagadnienia związane z różnymi aspektami edukacji zdalnej.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu w PBW02.02.2021

Z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet, w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w corocznej inicjatywie wpisującej się w repertuar lokalnych działań propagujących zagadnienia bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Konferencja „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem” odbędzie się 9 lutego o godzinie 10.00 i będzie miała formę zdalną. Celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji.
Czytaj więcej

Dzieci i młodzież online - bezpieczeństwo, zagrożenia, uzależnienia02.02.2021

Obecna sytuacja pandemiczna sprawiła, że uczniowie poświęcają większą ilość czasu na aktywność w Internecie, co niejednokrotnie stanowi źródło troski rodziców, pedagogów, psychologów i nauczycieli. Niebezpieczne, nielegalne i szkodliwe treści,  spędzają sen z powiek osobom odpowiedzialnym za wychowanie dzieci i młodzieży. Zjawisko cyberprzemocy, fonoholizmu, sextingu czy groźnych internetowych wyzwań to szereg pojęć, za którymi kryją się osobiste dramaty. Jak chronić dzieci i młodzież przed tymi zagrożeniami? Jak rozpoznać uzależnienie? Co to jest fomo?
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem! - wystawa02.02.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy zorganizowanej z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Święto obchodzone w tym roku 9 lutego jest okazją do zaprezentowania bogatej kolekcji zbiorów poruszających zagadnienia: bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z nowych mediów oraz uzależnień od komputera czy smartfonu. Ekspozycję można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01.02.2021-28.02.2021 r. w godzinach otwarcia Biblioteki oraz online na stronie www.pbw.zgora.pl i naszym fanpage’u.
Czytaj więcej