Godziny pracy wydziałów
udostępniania:
- Poniedziałek - Piątek
godz. 8:00-19:00
- Sobota
godz. 8:00-15:00
W okresie wakacyjnym
(lipiec - sierpień):
- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne
![]() |
Zanim każdy z nas będzie dorosłym, mądrym, doświadczonym człowiekiem jest dzieckiem a później nastolatkiem, który doświadcza emocjonalnych huśtawek, odkrywa swoje mocne strony, dokonuje wyborów, a przede wszystkim skupia się na sobie. Jest to okres, w którym doświadczamy najwięcej, czujemy najmocniej i mamy wiele odwagi. Czas dorastania jest trudnym etapem, który musimy przeżyć my i nasi najbliżsi. Radość i smutek, wybuchy euforii i złości, entuzjazm i zniechęcenie, lęk, brawura, zwątpienie we własne możliwości, odrzucenie grupy rówieśniczej, niskie poczucie własnej wartości. Z takimi emocjami codziennie musi radzić sobie nastolatek, a nie zawsze potrafi.
Czytaj więcej
|
![]() |
Zmiany, które pojawiły się w naszej codzienności w związku z koniecznością dostosowania się do obostrzeń sanitarnych, zamknięcia szkół i placówek oświatowych, izolacji społecznej, często również trudności ekonomicznych w wyniku trwającej pandemii koronawirusa, powodują lęk u osób neuronormatywnych. Tym bardziej niepokój, poczucie niepewności, strach, uczucie zagubienia związane z zaburzeniem rozkładu dnia i codziennej rutyny towarzyszy osobom ze spektrum autyzmu. Jak pisze Tony Attwood - światowy ekspert od autyzmu, autor pierwszego rozdziału książki Autyzm w czasie pandemii – „dzieci z autyzmem odczuwają ból tego świata”.
Czytaj więcej
|
![]() |
Starość jest naturalnym i nieuniknionym etapem życia, w którym dochodzi do istotnych zmian w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej funkcjonowania człowieka. Zachowanie wysokiej aktywności fizycznej, umysłowej i społecznej stanowi jeden z czynników prognozujących dłuższe trwanie życia, umożliwia starszym ludziom zachowanie autonomii i niezależności, a tym samym przyczynia się do poprawy jakości ich życia. Na aktywność seniora składa się wiele czynników. Są to zarówno elementy psychofizyczne, jak i uwarunkowania społeczno-kulturowe.
Czytaj więcej
|