Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Magiczny świat literatury dla dzieci - wystawa02.05.2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW zapraszają do obejrzenia wystawy „Magiczny świat literatury dla dzieci”. Ekspozycja, zorganizowana z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, nawiązuje do hasła tegorocznej edycji „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Wystawa prezentuje bowiem Złotą Listę książek dla dzieci autorów z różnych regionów świata, rekomendowaną przez Kapitułę Fundacji ABCXXI.
Tydzień Bibliotek w Polsce to czas promocji czytelnictwa i bibliotek, jest to więc kolejna okazja, by popularyzować zbiory PBW w Zielonej Górze. W tym roku skupiliśmy się na polskiej i światowej literaturze, której adresatami są dzieci. Chcemy podkreślić, że w Bibliotece gromadzimy nie tylko lektury szkolne, ale też atrakcyjną wydawniczo lirykę i prozę dla najmłodszych czytelników, by wspomóc nauczycieli, pedagogów, psychologów i rodziców w procesie wychowania lubuskich przedszkolaków i uczniów.
Wystawę można oglądać w Wypożyczalni PBW w Zielonej Górze w dniach 02-31 maja 2022 r.
Anna Aleksandrowicz

-A A +A
Powrót