Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Relacja z uroczystości Jubileuszu 70-lecia działalności PBW w Zielonej Górze15.06.2021

W tym roku mija 70 lat działalności Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Z tej okazji 10 czerwca w sali wykładowej Biblioteki odbyło się spotkanie jubileuszowe, które z uwagi na panującą pandemię miało formę hybrydową. Uroczystość została objęta Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty - Ewy Rawy.
Obchody Jubileuszu uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, dyrektorzy bibliotek pedagogicznych z całego kraju, dyrektorzy placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz inni zaproszeni goście.
Po serdecznym powitaniu wszystkich uczestników spotkania przez panią Marzenę Szafińską-Chadałę, dyrektor PBW, przyszedł czas na serdeczne słowa gratulacji i życzeń. Goście w swoich przemówieniach akcentowali wkład Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze w rozwój miasta, edukację pokoleń nauczycieli i studentów, jednocześnie gratulując wytrwałości, dotychczasowych sukcesów oraz podkreślając fachowość, życzliwość byłej i obecnej kadry.
Jubileusz 70-lecia to okazja do uhonorowania pracowników Biblioteki. Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego  Mirosław Glaz wręczył Nagrodę Zarządu Województwa Lubuskiego Marzenie Szafińskiej-Chadale i Annie Aleksandrowicz.
Następnie uczestnicy uroczystości wysłuchali wystąpienia, pt. „Historia, dorobek i działania Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze”, przedstawionego przez Dariusza Świdkiewicza, w oparciu o prezentacją multimedialną autorstwa Tadeusza Semczuka.
Na koniec pani dyrektor Marzena Szafińska-Chadała podziękowała serdecznie wszystkim gościom za uczestnictwo w spotkaniu i zaprosiła na zwiedzanie wystawy pt. „Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze 1951-2021” w Wypożyczalni PBW.
 
                                                      (red. Kamilla Siniakowicz, fot. T. Semczuk)

 

-A A +A
Powrót