Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Biblioterapia – wystawa01.10.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej biblioterapii. Ekspozycja dedykowana jest nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, psychologom, studentom kierunków pedagogicznych, rodzicom, a także wszystkim tym, którzy doceniają terapeutyczną rolę literatury oraz jej dobroczynny wpływ na rozwój i życie człowieka.
Poprzez prezentowane książki, artykuły z czasopism i multimedia ze zbiorów naszej Biblioteki, wystawa zapoznaje z historią, przedmiotem i obszarem działania biblioterapii. Przede wszystkim jednak koncentruje się na biblioterapii ogólnorozwojowej zwanej wychowawczą, kładąc najsilniejszy akcent na bajkoterapię, metodę wykorzystywaną do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Ekspozycja ponadto ukazuje działalność Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, które od 1997 r. różnymi metodami i środkami wspiera rozwój polskiej biblioterapii.

Wystawę można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01.–31.10.2020 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.
 
(Jolanta Winnicka, fot. Tadeusz Semczuk)

-A A +A
Powrót