Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Aktualności

Komunikat – skontrum02.12.2020

Szanowni Czytelnicy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że w dniach 2–23 grudnia 2020 r. z powodu skontrum, nie będzie udostępniany księgozbiór oznaczony sygnaturą MgW i Mg z zakresu numerów inwentarzowych I 39 001 – I 49 568. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj więcej

Promocja czytelnictwa - metody, zasoby, narzędzia cyfrowe02.12.2020

Dla entuzjastów popularyzacji czytelnictwa przygotowaliśmy kolekcję linków, zawierających artykuły online na temat metod, zasobów i narzędzi, które można wykorzystać w promocji czytelnictwa. Zapraszamy do sięgania po kreatywne sposoby inspirowania dzieci i młodzieży do czytania.
Czytaj więcej

Dlaczego warto czytać dzieła filozofów?01.12.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza od 1 do 31 grudnia 2020 r. do obejrzenia na stronie internetowej Biblioteki wystawy „Dlaczego warto czytać dzieła filozofów?”. Ekspozycja przybliża zagadnienia filozofii oraz prezentuje literaturę ze zbiorów Biblioteki. Celami edukacyjnymi wystawy są: uświadomienie specyfiki zagadnień filozoficznych – ich genezy, rozwoju i roli w kulturze; przekazanie podstawowych informacji na temat wybranych pojęć, problemów i kierunków filozoficznych; ukazanie wkładu myśli filozoficznej w kulturę europejską; umożliwienie czytelnikom obcowanie z tekstem filozoficznym.
Czytaj więcej

Strony