Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar. 
 

 

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu - konferencja02.14.2017

Książka – skarb w moim domu – konkurs plastyczny02.13.2017

Serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznej Twórczości Dziecięcej „Książka – skarb w moim domu” organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze we współpracy z Wojewódzką i Miejską  Biblioteką Publiczna  im. C. Norwida oraz  Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im.  Marii Grzegorzewskiej.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 - wystawa02.03.2017

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2017 – wybierz tytuł dzieła02.03.2017

We wrześniu 2017 r. odbędzie szósta edycja Narodowego Czytania.  W minionych latach czytaliśmy wspólnie „Quo vadis” i „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, dzieła Aleksandra Fredry i „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaproponował, aby o tytule kolejnej wspólnej lektury zdecydowali Polacy. Lista dzieł przygotowana została po konsultacjach z wydziałami filologii polskiej uczelni wyższych, Biblioteką Narodową oraz Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk:
Czytaj więcej

Porozumienie o partnerskiej współpracy01.18.2017

16 stycznia 2017 roku Marzena Szafińska-Chadała  Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze i Witold Szuster Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Babimoście  podpisali Porozumienie  o partnerskiej współpracy. Celem porozumienia jest współpraca  placówek w zakresie  upowszechniania czytelnictwa, rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, kształtowania postaw, wychowania do wartości oraz wsparcia w procesie resocjalizacji wychowanków.
Czytaj więcej

Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły – wystawa01.03.2017

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając znaczenie Wisły w życiu naszego Państwa, ogłosił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Pretekstem do obchodów stała się rocznica pierwszego polskiego wolnego flisu na Wiśle.  Rozpoczął się wtedy ponad 300 letni „Złoty Okres” żeglugi wiślanej. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze przygotowała wystawę  prezentującą bogatą historię oraz współczesność Królowej Polskich Rzek z wykorzystaniem materiałów Fundacji RRW.

  Czytaj więcej

Sienkiewicz czytany dzisiaj – spotkanie literackie – sprawozdanie 12.09.2016

W dniu 7.12.2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zorganizowała spotkanie literackie poświęcone życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. To kolejne już tego typu wydarzenie w Bibliotece, integrujące entuzjastów twórczości najwybitniejszych polskich pisarzy. Tegoroczne spotkanie wpisuje się w tradycję obchodów roku danego autora. Warto przy tej okazji przypomnieć, że 18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.
Czytaj więcej