Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

. 

       OD 4 MAJA 2021 PBW OTWARTA DLA CZYTELNIKÓW                                  

 

Komunikat - szczegóły

Aktualności

Relacja z uroczystości Jubileuszu 70-lecia działalności PBW w Zielonej Górze15.06.2021

W tym roku mija 70 lat działalności Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Z tej okazji 10 czerwca w sali wykładowej Biblioteki odbyło się spotkanie jubileuszowe, które z uwagi na panującą pandemię miało formę hybrydową. Uroczystość została objęta Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty - Ewy Rawy.
Czytaj więcej

Jubileusz 70-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze02.06.2021

Dyrektor i Pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze serdecznie zapraszają na uroczyste spotkanie online z okazji Jubileuszu 70-lecia działalności Biblioteki, które odbędzie się 10 czerwca 2021 r. o godz. 11.00.
Czytaj więcej

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze 1951-2021 - wystawa jubileuszowa01.06.2021

2021 rok jest dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze wyjątkowym czasem obchodów 70-lecia działalności, które zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Patronatem Honorowym Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy. Zmieniały się siedziby Biblioteki, dyrektorzy, kadra. Wraz z komputeryzacją placówki unowocześniliśmy system katalogowania, udostępnień i wypożyczeń. Poszerzyliśmy także grono odbiorców naszych usług, adresując je nie tylko do nauczycieli i studentów...
Czytaj więcej

Wsparcie uczniów w powrocie do szkół – materiały edukacyjne21.05.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zachęca do skorzystania z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Publikacje i poradniki dla nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców służą wsparciu w pracy z dziećmi i młodzieżą po okresie nauki zdalnej i trudnej sytuacji pandemicznej.
Czytaj więcej

Tydzień Bibliotek w Polsce - quiz06.05.2021

Z okazji XVIII edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” zapraszamy czytelników oraz bibliotekarzy do wspólnej zabawy online. Chcecie wiedzieć więcej na temat Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek? Rozwiążcie quiz!
Czytaj więcej

Biblioteki świata – prezentacja wideo06.05.2021

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w dniach 8-15 maja to wyjątkowy czas promocji bibliotek, czytelnictwa i bibliotekarzy. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do wirtualnej podróży, w formie prezentacji wideo, po wybranych bibliotekach na świecie. Niezwykłe fasady, kunszt architektoniczny, nierzadko historyczne wnętrza stanowiące piękną oprawę dla zgromadzonych w nich książek, budzą podziw miłośników architektury oraz bibliofilów i bywają celem inspirujących podróży.
Czytaj więcej

„Znajdziesz mnie w bibliotece” – audiobooki w PBW06.05.2021

Hasło XVIII edycji Tygodnia Bibliotek w Polsce brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. To metaforyczne stwierdzenie można rozpatrywać na kilku płaszczyznach, biorąc pod uwagę: fizyczną obecność w przestrzeni bibliotecznej, działalność online, na której skoncentrowały się obecnie biblioteki, jak również obecność zbiorów, odszukiwanych dzięki katalogom i zintegrowanym wyszukiwarkom. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze znaleźć można różne typy dokumentów, w tym również książki mówione.
Czytaj więcej