Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.

Aktualności

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/202212.07.2021

Na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082) Minister Edukacji i Nauki ustalił następujące kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022:
Czytaj więcej

Wycinanki Pani Eriki Schirmer - ze zbiorów Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego - wystawa06.07.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Wycinanki Pani Eriki Schirmer - ze zbiorów Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego”. Autorka prezentowanych na wystawie prac urodziła się w Nietkowie, niedaleko Zielonej Góry, jest niemiecką pisarką i byłą nauczycielką.  Jej wycinanki to ilustracje do baśni Braci Grimm i J. Ch. Andersena. Prace pani Eriki były prezentowane na prawie 120 wystawach, w tym wystawach objazdowych w Polsce.
Czytaj więcej

Polska w baśniach, legendach i podaniach – wystawa02.07.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Polska w baśniach, legendach i podaniach”. Ekspozycja prezentuje legendy i opowieści te popularne i te mniej znane, dotyczące powstania państwa polskiego, historii godła narodowego, dziejów miast i regionów Polski.
Czytaj więcej

Uroczyste pożegnanie pracowników01.07.2021

30 czerwca 2021 roku miało miejsce uroczyste pożegnanie czterech naszych koleżanek, które po wieloletniej pracy bibliotekarskiej i pedagogicznej w PBW odeszły na emeryturę. Paniom podziękowano za wielki wysiłek w podejmowaniu wielorakich inicjatyw na rzecz rozwoju Biblioteki i za osobiste zaangażowanie w tworzenie własnego warsztatu pracy służącemu środowisku oświatowemu i szeroko rozumianej edukacji.
Czytaj więcej

Książka na Św. Jana - relacja25.06.2021

W 2021 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zorganizowała akcję Książka na św. Jana, polegającą na obdarowywaniu czytelników, prezentami książkowymi. Ta ogólnopolska inicjatywa, promująca czytelnictwo zagościła już na stałe w naszej Bibliotece.
Czytaj więcej

Święto Książki na św. Jana21.06.2021

Uczcijmy razem imieniny Jana Kochanowskiego. Niech ten dzień stanie się polskim świętem książek. „Książka na św. Jana” nawiązuje do katalońskiej tradycji darowania sobie książek w święto patrona literatury. W Katalonii jest to dzień św. Jerzego, w Polsce dzień imienin Jana Kochanowskiego, a także staropolski dzień zakochanych. Na każdego Czytelnika, który 24 czerwca 2021 r. odwiedzi Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze  czeka książka w prezencie.
Czytaj więcej

Relacja z uroczystości Jubileuszu 70-lecia działalności PBW w Zielonej Górze15.06.2021

W tym roku mija 70 lat działalności Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Z tej okazji 10 czerwca w sali wykładowej Biblioteki odbyło się spotkanie jubileuszowe, które z uwagi na panującą pandemię miało formę hybrydową. Uroczystość została objęta Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty - Ewy Rawy.
Czytaj więcej