Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.OD 15.03.2021 DO ODWOŁANIA BIBLIOTEKA ZMIENIA ZASADY FUNKCJONOWANIA

 

Komunikat - szczegóły

Aktualności

Zamek Królewski w Warszawie – 50. rocznica odbudowy ze zniszczeń wojennych – wystawa01.04.2021

Jubileusz 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie stał się okazją do zorganizowania przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze wystawy okolicznościowej. W ekspozycji wykorzystano zbiory Biblioteki (książki, czasopisma), zasoby osób prywatnych, blogi, a także archiwalne źródła fotograficzne Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zamek Królewski w Warszawie, który wraz ze Starym Miastem został wpisany w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest niewątpliwie wart przybliżenia odwiedzającym.
Czytaj więcej

V Międzynarodowy Konkurs Literacki im. Siegfrieda Lenza01.04.2021

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Stworzenie możliwości docenienia i popularyzowania wartościowej twórczości debiutantów. Zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze, promocja wzajemnego zrozumienia.
Czytaj więcej

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu29.03.2021

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej na temat autyzmu, propagowania globalnego zaangażowania i międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie. Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter. U różnych osób objawy mogą być odmienne i o innym natężeniu, dlatego autyzm określa się jako tzw. „spektrum zaburzeń autystycznych” (ASD).
Czytaj więcej

Dzień Nowych Technologii w Edukacji19.03.2021

22 marca 2021 r. odbywa się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, która stała się okazją do popularyzacji technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza nią. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka włączając się w ideę propagowania stosowania TIK w procesie nauczania i uczenia się, również zdalnego, zachęca do skorzystania z ciekawych propozycji zasobów i narzędzi cyfrowych. Propozycje quizów oraz licznych wirtualnych kolekcji przygotowanych przez naszą Bibliotekę mogą uczynić naukę łatwą, przyjemną i innowacyjną.
Czytaj więcej

Tablice wirtualne Egzamin maturalny i Egzamin ósmoklasisty12.03.2021

Marzec to czas testowania wiedzy maturzystów i ósmoklasistów. Trwają próbne matury, a już 17 marca egzaminy próbne rozpoczynają uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej. Zachęcamy więc do skorzystania z kolekcji, które przygotowaliśmy dla nauczycieli i uczniów. Tablice wirtualne Egzamin maturalny oraz Egzamin ósmoklasisty ułatwią dotarcie do przydatnych informacji, wskazówek, publikacji, serwisów z materiałami powtórkowymi i filmów edukacyjnych.
Czytaj więcej

Wychowanie do wartości – wystawa02.03.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Wychowanie do wartości”, na której prezentowana jest literatura ze zbiorów Biblioteki. Ekspozycja podzielona jest na 8 filarów wskazujących wychowanie jako: rolę człowieka w społeczeństwie; triadę filozoficzną – piękna, dobra i prawdy; wiarę; tolerancję; przyjaźń; respektowanie norm społecznych; altruizm i ekologię. Celem wystawy jest ukazanie koncepcji budowania programu wychowawczego w aspekcie integralnego rozwoju i wychowania ucznia.
Czytaj więcej

Komunikat – skontrum15.02.2021

Szanowni Czytelnicy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że w dniach 15 lutego – 23 marca 2021 r. będzie przeprowadzone skontrum czasopism. Z tego  powodu nie będzie możliwe zamawianie czasopism drogą elektroniczną, za pośrednictwem katalogu komputerowego. Czasopisma będą udostępniane wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym złożeniu zamówienia (tel. 68 45 32 642), bądź na podstawie zamówienia złożonego na miejscu w Czytelni PBW. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj więcej