Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.

 


 

 

Aktualności

Edukacja globalna z teatrem Kamishibai - sprawozdanie05.23.2017

17 maja w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze odbyło się szkolenie „Edukacja globalna z teatrem Kamishibai” Zajęcia, na które zaproszeni zostali pracownicy świetlic i bibliotek szkolnych, zorganizowało Stowarzyszenie - Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, dzięki dofinansowaniu w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2017 r.
Czytaj więcej

Konkurs „KSIĄŻKA - SKARB W MOIM DOMU” rozstrzygnięty!05.17.2017

Z przyjemnością pragniemy ogłosić, że dnia 16.05.2017 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która wyłoniła zdobywców nagród oraz wyróżnień spośród ponad dwustu uczestników KONKURSU PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ "Książka – skarb w moim domu".
Czytaj więcej

VIII bibliotekarski festiwal kulinarny - sprawozdanie05.16.2017

13 maja 2017 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zorganizowały VIII Bibliotekarski Festiwal Kulinarny pod hasłem „Przepisy, smaki i zapachy. Oczywiście!”. Tytuł, tradycyjnie nawiązywał do Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w ramach którego odbywa się nasza coroczna impreza dla smakoszy. Kolejną edycję przedsięwzięcia rozpoczął prowadzący Bibliotekarskie Festiwale Kulinarne Tadeusz Semczuk, serdecznie witając wszystkich gości.
Czytaj więcej

Bibliotekarskie pasje Renaty Bielerzewskiej - sprawozdanie05.16.2017

Z okazji obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej placówce Renatę Bielerzewską, która zaprezentowała swoje bibliotekarskie pasje. Renata Bielerzewska jest nauczycielem bibliotekarzem w V Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze oraz członkinią Koła SBP przy PBW. Dawniej kolekcjonowała kartki pocztowe z różnych stron świata, obecnie z większym zaangażowaniem gromadzi zakładki do książek. Swoją pasję odkryła kilka lat temu i od tego czasu rozpoczyna wizytę w każdym ciekawym miejscu od zakupu pamiątkowej zakładki.
Czytaj więcej

Kawiarenka 7 kontynentów – sprawozdanie ze spotkania05.12.2017

10 maja br. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem „Bibliotekarskie pasje – podróże. Oczywiście!”, podczas którego nauczyciele bibliotekarze podzielili się z gośćmi swoimi wrażeniami z odbytych podróży. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Marzena Szafińska-Chadała, częstując zebranych cukierkami przywiezionymi z Białorusi, którą niedawno zwiedziła. Opowiedziała o podróży szlakiem Adama Mickiewicza, malowniczym Nowogródku oraz Grodnie, z którego pochodziła Eliza Orzeszkowa.
Czytaj więcej

Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek05.12.2017

8 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbyła się uroczystość obchodów Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze reprezentowały: Marzena Szafińska-Chadała Dyrektor Biblioteki oraz nauczyciele bibliotekarze z Koła SBP przy PBW w Zielonej Górze: Anna Aleksandrowicz, Jolanta Schwickert i Jolanta Stadnik.
Czytaj więcej

VIII bibliotekarski festiwal kulinarny05.08.2017