Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.

27 maja (piątek) 2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka czynna  będzie  w  godzinach 8.00 – 15.00.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że w dniach 13.06-17.06.2016 r. zostanie przeprowadzona reinstalacja systemu bibliotecznego. W związku z tym nie będzie można korzystać z katalogu elektronicznego. Zwroty wypożyczonych materiałów bibliotecznych będą przyjmowane w godzinach otwarcia biblioteki.

Przepraszamy za utrudnienia

Aktualności

VII Bibliotekarski Festiwal Kulinarny – Inspiracje literacko-kulinarne - sprawozdanie05.16.2016

14 maja 2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zorganizowały VII Bibliotekarski Festiwal Kulinarny pod hasłem „Inspiracje literacko-kulinarne”. Kolejną edycję tego przedsięwzięcia rozpoczęła Dyrektor Marzena Szafińska-Chadała, serdecznie witając wszystkich gości. Ogłosiła również zmianę formuły festiwalu z konkursowej na biesiadną. Następnie Anna Aleksandrowicz dokonała podsumowania dotychczasowych odsłon naszej imprezy poprzez „Opowieść o niebanalnych wydarzeniach kulinarnych”.
Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje05.16.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włącza się w ogólnopolską akcję Bezpieczne Wakacje, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież i dorosłych. Biblioteka będzie popularyzowała ideę przedsięwzięcia poprzez realizację https://bezpiecznewakacje.pl/zajęć edukacyjnych. Szczegóły akcji na stronie internetowej https://bezpiecznewakacje.pl/
Czytaj więcej

Gawęda malarska i wernisaż prac plastycznych Adama Wojciecha Bagińskiego - sprawozdanie05.13.2016

12 maja br. w naszej Bibliotece odbył się wernisaż prac Adama Wojciecha Bagińskiego. Spotkanie miało formę gawędy, w trakcie której Artysta w sposób barwny i dowcipny omówił koleje swojej drogi twórczej, począwszy od okresu młodzieńczego aż do dnia dzisiejszego. Aktualnie malarstwo jest dla Mistrza formą rozmowy z samym sobą i próbą przekazu różnych stanów emocjonalnych w formie i kolorze.
Czytaj więcej

Inspiracje bajką filozoficzną - prelekcja biblioterapeutyczna - sprawozdanie05.13.2016

Nowością w tegorocznych obchodach Tygodnia Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze była prelekcja biblioterapeutyczna, zatytułowana „Inspiracje bajką filozoficzną”, która odbyła się 12 maja 2016 r. w sali wykładowej Biblioteki. Spotkanie poprowadzili nauczyciele bibliotekarze: Aleksandra Kmiećkowiak i Jadwiga Matuszczak. Zebrani mogli zapoznać się z tematyką baśni i bajki oraz wysłuchać opowieści o Brzydkim Kaczątku.
Czytaj więcej

Promocja najnowszego albumu Zbigniewa Jaworskiego” Świat zbudowany jest z kreski – pięćdziesiąt lat piękna architektury w rysunku” - sprawozdanie05.11.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze w ramach Obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała 10 maja 2016 r. promocję najnowszego albumu Zbigniewa Jaworskiego „Świat zbudowany jest z kreski – pięćdziesiąt lat piękna architektury w rysunku”. Licznie przybyli goście usłyszeli o narodzinach rysunkowej pasji oraz wpływie prof. dr Wiktora Zina na wybór drogi życiowej artysty. Zbigniew Jaworski wspominał także o dwóch pozostałych zamiłowaniach, którym oddaje się bez reszty – podróżowaniu i pisaniu.
Czytaj więcej

Krzysztof Koziołek - spotkanie autorskie z lubuskim pisarzem powieści sensacyjno-kryminalnych - sprawozdanie05.10.2016

9.05.2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze i Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW gościły pisarza, dziennikarza i wydawcę Krzysztofa Koziołka. Autor powieści sensacyjnych i przygodowych, tzw. kryminałów skandynawskich, ale również przewodników turystycznych, pasjonat górskich wędrówek i zapalony kibic żużla prezentował swoją twórczość. Miłośnicy „zmąconego gatunku”, jakim jest kryminał, zazwyczaj ciekawi są tajników warsztatu twórcy.
Czytaj więcej

Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 201605.09.2016

6 maja w gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Wzięli w niej udział Marzena Szafińska –Chadała Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oraz nauczyciele bibliotekarze z Koła SBP przy PBW. Zebranych powitali Edward Jaworski Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. oraz dr Andrzej Buck Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.
Czytaj więcej