Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.

Szanowni Państwo
 

OD 12 STYCZNIA 2021 R. NOWE GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

 

Komunikat - szczegóły

Aktualności

Tadeusz Różewicz – quiz dla miłośników literatury22.01.2021

Zapraszamy do rozwiązania quizu dotyczącego życia i twórczości Tadeusza Różewicza - polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty, literackiego patrona roku 2021.
Czytaj więcej

Oferta pracy21.01.2021

Ogłoszenie: Specjalista

Miejsce pracy: Zielona Góra

Wymiar etatu: na zastępstwo

Ilość etatów: 1

Wydział: Wydział Organizacyjno-Administracyjny

Data udostępnienia: 2021-01-21

Ogłoszono dnia: 2021-01-21

Termin składania dokumentów: 2021-01-29 14:00:00

Czytaj więcej

Komunikat – skontrum20.01.2021

Szanowni Czytelnicy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że w dniach 20–29 stycznia 2021 r. z powodu skontrum, nie będą udostępniane zbiory specjalne oznaczone sygnaturą MgW i Mg z zakresu numerów inwentarzowych CD 1–347, DE 1–232 oraz DVD 1–645. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj więcej

Diagnoza wychowawcza15.01.2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do korzystania z wirtualnej tablicy poświęconej zagadnieniom diagnozy wychowawczej w środowisku szkolnym lub przedszkolu. Odpowiednio przeprowadzona diagnoza pozwala na monitorowanie problemów wychowawczych występujących w danej społeczności i stanowi podstawę tworzenia programów wychowawczo-profilaktycznych.
Czytaj więcej

Tadeusz Różewicz (1921-2014)03.01.2021

W związku z przyjęciem przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwały ws. ustanowienia roku 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, w styczniu 2021 r., organizuje wystawę poświęconą sylwetce i twórczości tego wybitnego polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty. Na wystawie można obejrzeć, obok wydań najważniejszych dramatów T. Różewicza (Kartoteka, Stara kobieta wysiaduje, Białe małżeństwo, Do piachu, Pułapka), tomów poezji (Niepokój, Czerwona rękawiczka, Matka odchodzi (Nagroda Nike 2000) i in.), szufladę z drobiazgami, które, wg wnuczki, artysta zbierał.
Czytaj więcej

Jubileusz Cricoteki07.12.2020

Z okazji rocznicy urodzin i śmierci Tadeusza Kantora oraz jubileuszu 40. lecia Cricoteki Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze przygotowała okolicznościową wystawę. Ekspozycja przybliża sylwetkę i twórczość Tadeusza Kantora oraz okoliczności powstania Cricoteki, która jest jednocześnie muzeum, archiwum, galerią i ośrodkiem badań. Warto podkreślić, że jest to również przestrzeń koncertów, spektakli, pokazów filmowych oraz zajęć dla dzieci i dorosłych. Celem działalności Cricoteki jest prezentowanie dorobku Tadeusza Kantora i działań współczesnych twórców w dziedzinie sztuk plastycznych, teatru, tańca i muzyki.
Czytaj więcej

Promocja czytelnictwa - metody, zasoby, narzędzia cyfrowe02.12.2020

Dla entuzjastów popularyzacji czytelnictwa przygotowaliśmy kolekcję linków, zawierających artykuły online na temat metod, zasobów i narzędzi, które można wykorzystać w promocji czytelnictwa. Zapraszamy do sięgania po kreatywne sposoby inspirowania dzieci i młodzieży do czytania.
Czytaj więcej