Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Prośba o pomoc dla Małgorzaty Siadaczki


Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie finansowe naszej Koleżanki. Małgorzata Siadaczka pracowała w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Nasza Koleżanka od ponad dwóch lat cierpi na wyniszczającą chorobę neurodegeneracyjną – stwardnienie zanikowe boczne, w związku z tym jest podopieczną Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Małgorzaty Siadaczki.  

.

Szanowni Państwo
 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że w związku z drugą falą pandemii i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, będzie zamknięta dla czytelników.

Komunikat - szczegóły

Aktualności

Komunikat – skontrum02.12.2020

Szanowni Czytelnicy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze informuje, że w dniach 2–23 grudnia 2020 r. z powodu skontrum, nie będzie udostępniany księgozbiór oznaczony sygnaturą MgW i Mg z zakresu numerów inwentarzowych I 39 001 – I 49 568. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj więcej

Promocja czytelnictwa - metody, zasoby, narzędzia cyfrowe02.12.2020

Dla entuzjastów popularyzacji czytelnictwa przygotowaliśmy kolekcję linków, zawierających artykuły online na temat metod, zasobów i narzędzi, które można wykorzystać w promocji czytelnictwa. Zapraszamy do sięgania po kreatywne sposoby inspirowania dzieci i młodzieży do czytania.
Czytaj więcej

Dlaczego warto czytać dzieła filozofów?01.12.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza od 1 do 31 grudnia 2020 r. do obejrzenia na stronie internetowej Biblioteki wystawy „Dlaczego warto czytać dzieła filozofów?”. Ekspozycja przybliża zagadnienia filozofii oraz prezentuje literaturę ze zbiorów Biblioteki. Celami edukacyjnymi wystawy są: uświadomienie specyfiki zagadnień filozoficznych – ich genezy, rozwoju i roli w kulturze; przekazanie podstawowych informacji na temat wybranych pojęć, problemów i kierunków filozoficznych; ukazanie wkładu myśli filozoficznej w kulturę europejską; umożliwienie czytelnikom obcowanie z tekstem filozoficznym.
Czytaj więcej

VII Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego (on-line) – Sprawozdanie25.11.2020

17 listopada br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, zaprosiła nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na VII Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pod nazwą „Biblioterapia i bajkoterapia w szkole”. Z uwagi na okoliczności (pandemia) spotkanie odbyło się po raz pierwszy w formule on-line. Dzięki platformie ClickMeeting wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem wykraczającym poza granice naszego regionu, nabierając charakteru ogólnopolskiego. Zebranych powitała dyrektor PBW Pani Marzena Szafińska-Chadała.

 
Czytaj więcej

19 listopada – Światowy Dzień Filozofii17.11.2020

W 2005 r. UNESCO ogłosiło, iż każdy trzeci czwartek listopada winien być obchodzony na świecie jako Dzień Filozofii w celu uczczenia dorobku jednej z podstawowych dziedzin kultury, jaką jest filozofia. Podejmując tę inicjatywę Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uczciła ten dzień tablicą okolicznościową, jednocześnie zapraszając do korzystania z księgozbioru z filozofii.
Czytaj więcej

VII Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego (on-line)09.11.2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza 17 listopada br. o godz. 10.00, nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na VII Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego (on-line) pod nazwą „Biblioterapia i bajkoterapia w szkole”. Spotkanie będzie okazją do przybliżenia historii, przedmiotu, celu, obszaru działania i narzędzi biblioterapii. Zaprezentuje jedną z odmian biblioterapii wychowawczej – bajkoterapię – metodę wykorzystywaną do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 
Czytaj więcej

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości09.11.2020

Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej  w Zielonej Górze upamiętniła tablicą okolicznościową „Ojcowie Niepodległości”. Wśród wybitnych postaci znaleźli się Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty, Wincenty Witos, Roman Dmowski  i Ignacy Paderewski.
Czytaj więcej