Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.

12  października  (poniedziałek)  2015 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka czynna  będzie  w  godzinach 8.00 – 15.00.
 

Aktualności

Program KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ09.30.2015

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza lubuskie szkoły podstawowe do współpracy przy realizacji Programu „Książki naszych marzeń”.
Czytaj więcej

Biblioteka bez tradycyjnych katalogów?09.15.2015

We wrześniu 2015 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej  im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze dokonała się  „mała rewolucja katalogowa”. Pożegnaliśmy się z katalogami kartkowymi rzeczowym i alfabetycznym.
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie – 05 września 201509.07.2015

W sobotni poranek miłośnicy literatury pięknej - pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i czytelnicy spotkali się wspólnie na słuchaniu i czytaniu  jednej z piękniejszych pozytywistycznych powieści, której bohaterowie tworzą galerię niezapomnianych postaci. W tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania fragmenty "Lalki" czytały znane w regionie osoby, przedstawiciele mediów, świata kultury, edukacji, polityki i biznesu.
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie09.01.2015

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku, 5 września, cała Polska będzie czytała "Lalkę" Bolesława Prusa.
Czytaj więcej