Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar. 

Aktualności

Narodowe Czytanie09.01.2015

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku, 5 września, cała Polska będzie czytała "Lalkę" Bolesława Prusa.
Czytaj więcej

Edukacja przez zabawę - wystawa09.01.2015

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej edukacji przez zabawę.  Ekspozycja jest okazją do ukazania zabawy, jako jednej z form uczenia się przez całe życie. Oprócz książek i artykułów wystawę wzbogacają fotografie, multimedia, zabawki oraz gry edukacyjne.
Czytaj więcej

Prace plastyczne uczniów Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon” w Zielonej Górze08.05.2015

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczniów Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon” w Zielonej Górze. Wystawa jest okazją do zaprezentowania pasji, uzdolnień plastycznych i zainteresowań uczniów.

  Czytaj więcej

Kierunki realizacji polityki oświatowej na rok szkolny 2015/2016 – Rok Otwartej Szkoły07.16.2015

Minister edukacji narodowej co roku, na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (art. 35 ust. 2 pkt 1), ustala podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w danym roku szkolnym .
Decyzją minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej w nadchodzącym roku szkolnym (2015/2016) podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa będą:
Czytaj więcej