Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar. 
 

 

Aktualności

600-lecie Prymasostwa w Polsce - konkurs03.27.2017

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie ogłasza konkurs z okazji obchodzonego w roku 2017 jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce. Trzecia edycja pn. Tu powstała Polska – 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017 ma na celu popularyzację wiedzy na temat historii i znaczenia instytucji Prymasa Polski, w szczególności zaś zwrócenie uwagi na postać oraz dorobek Ignacego Krasickiego, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski w latach 1795-1801.
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie – dzieło wybrane03.01.2017

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że w wyniku głosowania internautów „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego będzie lekturą czytaną podczas Narodowego czytania. Dramat symboliczno-wizyjny otrzymał 18 tysięcy głosów. Szósta edycja ogólnopolskiej akcji NC odbędzie się 2 września 2017 r.
Czytaj więcej

Rozwój i jakość kształcenia zawodowego – wystawa03.01.2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza do obejrzenia wystawy „Rozwój i jakość kształcenia zawodowego”. Ekspozycja nawiązuje do jednego  z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, jakim jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez angażowanie pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.
 
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 – sprawozdanie02.24.2017

23 lutego 2017 r., w ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zorganizowała konferencję „Razem zmieniamy Internet na lepsze". Już po raz ósmy PBW organizuje przedsięwzięcie, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. To właśnie uczniowie z gimnazjum i zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych stanowili większość uczestników czwartkowej konferencji. Nie zabrakło również znamienitych gości, których podczas otwarcia konferencji serdecznie powitała Marzena Szafińska-Chadała dyrektor PBW w Zielonej Górze.
Czytaj więcej

IX Festiwal Pomocna Dłoń – Razem Przeciw Przemocy02.24.2017

23 lutego 2017 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej wzięła udział w IX Festiwalu Pomocna Dłoń zorganizowanym przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny i Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze. Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się pod hasłem Razem Przeciw Przemocy.
Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu - konferencja02.14.2017

Książka – skarb w moim domu – konkurs plastyczny02.13.2017

Serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznej Twórczości Dziecięcej „Książka – skarb w moim domu” organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze we współpracy z Wojewódzką i Miejską  Biblioteką Publiczna  im. C. Norwida oraz  Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im.  Marii Grzegorzewskiej.
Czytaj więcej