Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.


W dniach 01.07.- 31.08.2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka będzie czynna od godz. 8.00 do 15.00, w soboty będzie nieczynna.
 

Aktualności

Wystawa prac plastycznych w PBW07.01.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej  Górze  zaprasza do obejrzenia wystawy prac plastycznych „Przyszła do mnie moja Muza” Joanny Nowak ,uczennicy Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze. Ekspozycja stała się okazją do zaprezentowania pasji i uzdolnień plastycznych uczennicy, tworzącej pod opieką nauczyciela bibliotekarza Kamilli Konopińskiej. Szczególnie zapraszamy wielbicieli mangi i anime. Prace można podziwiać w Wypożyczalni PBW od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 roku w godzinach od 8.00 do 15.00.
Czytaj więcej

24 czerwca – „Święto Książki na św. Jana”06.21.2016

Drodzy Czytelnicy, uczcijmy razem imieniny Jana Kochanowskiego. Niech ten dzień stanie się polskim świętem książek. Wspólnie twórzmy tradycję obdarowywania się książkami. „Książka na św. Jana” nawiązuje do katalońskiej tradycji darowania sobie książek w święto patrona literatury św. Jerzego. W Polsce to dzień imienin Jana Kochanowskiego, a także staropolski dzień zakochanych. Każdy Czytelnik, który w tym dniu odwiedzi Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze dostanie w prezencie książkę. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki. Wspólnie twórzmy nowe święto książki!
Czytaj więcej

Akcja „Zaczytani” w PBW06.21.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włącza się do kampanii Zaczytani.org, która ma na celu zbiórkę książek na wyposażenie bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wyjątkowej akcji wspierającej czytelnictwo. Wystarczy przynieść książki, nowe lub używane, dla dzieci i młodzieży do naszej Biblioteki. Zbiórkę książek rozpoczynamy 24 czerwca.
Czytaj więcej

Bookcrossing w PBW06.13.2016

W Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze 16.06.2016r. rozpocznie się akcja uwalniania książek. Dzięki niej książki dostaną drugie życie!
Święto uwalniania książek rozpoczyna XIII edycję ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa.
O założeniach bookcrossingu, zasadach obiegu książki i uczestnictwie w ogólnopolskiej akcji uwalniania książek można dowiedzieć się na stronach www.bookcrossing.pl.
Czytaj więcej

„Znani, czytani, lubiani... – autobiografie, biografie, wspomnienia w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze”06.01.2016

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt . „Znani, czytani, lubiani... – autobiografie, biografie, wspomnienia w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze”. Na wystawie prezentowane są wybrane biografie twórców kultury, artystów, ludzi kościoła, pisarzy, polityków. Ekspozycję można oglądać w Wypożyczalni PBW w dniach 01.06. – 30.06.2016 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00 oraz w soboty od 8:00 do 15:00

  Czytaj więcej

VII Bibliotekarski Festiwal Kulinarny – Inspiracje literacko-kulinarne - sprawozdanie05.16.2016

14 maja 2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zorganizowały VII Bibliotekarski Festiwal Kulinarny pod hasłem „Inspiracje literacko-kulinarne”. Kolejną edycję tego przedsięwzięcia rozpoczęła Dyrektor Marzena Szafińska-Chadała, serdecznie witając wszystkich gości. Ogłosiła również zmianę formuły festiwalu z konkursowej na biesiadną. Następnie Anna Aleksandrowicz dokonała podsumowania dotychczasowych odsłon naszej imprezy poprzez „Opowieść o niebanalnych wydarzeniach kulinarnych”.
Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje05.16.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włącza się w ogólnopolską akcję Bezpieczne Wakacje, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież i dorosłych. Biblioteka będzie popularyzowała ideę przedsięwzięcia poprzez realizację https://bezpiecznewakacje.pl/zajęć edukacyjnych. Szczegóły akcji na stronie internetowej https://bezpiecznewakacje.pl/
Czytaj więcej