Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar. 
 

 

Aktualności

Sienkiewicz czytany dzisiaj – spotkanie literackie12.02.2016

Michał Kaziów (1925 – 2001) – wystawa12.02.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Michał Kaziów 1925-2001”, poświęconej niezwykłej postaci wpisanej w lubuski krajobraz literacki. W tym roku minęła 15 rocznica śmierci doświadczonego przez los pisarza, dziennikarza, autora i znawcy słuchowisk radiowych. W wieku 20 lat Kaziów stracił wzrok i obie ręce. Mimo kalectwa ukończył polonistykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a następnie obronił pracę doktorską. Napisał kilkanaście powieści, zbiorów opowiadań i opracowań naukowych.
Czytaj więcej

Rok szkolny 2016/2017 – Rokiem Wolontariatu11.04.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy „Rok szkolny 2016/2017 – Rokiem Wolontariatu”. Ekspozycja zawiera plakaty, materiały informacyjne, książki i czasopisma podejmujące tematykę dobrowolnych działań na rzecz innych. Prezentujemy również imponującą działalność wolontariacką młodzieży z Gimnazjum nr 8 w Zielonej Górze. Wystawę oglądać można w Wypożyczalni PBW w dniach 02.11-31.11.2016 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00.
Czytaj więcej

III Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego „ Polubić czytanie. Czytelnictwo dzieci i młodzieży” - sprawozdanie11.02.2016

26 października 2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze gościła nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na III Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pn. „Polubić czytanie. Czytelnictwo dzieci i młodzieży”. Forum stanowiło realizację jednego z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, jakim jest „upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”. Swoją tematyką wpisało się również w liczne ogólnopolskie akcje promujące biblioteki i czytelnictwo. Było okazją do pogłębienia wiedzy na temat stanu czytelnictwa, aktualnych metod popularyzacji książki oraz prezentacji dobrych praktyk kształtujących kulturę czytelniczą i utrwalających nawyk czytania wśród uczniów.
Czytaj więcej

III Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego „ Polubić czytanie. Czytelnictwo dzieci i młodzieży”10.18.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza, 26 października br. o godz. 10.00, nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na III Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pn. „Polubić czytanie.Czytelnictwo dzieci i młodzieży”. Tegoroczne forum stanowi realizację jednego z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym  2016/2017, jakim jest „upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”. Swoją tematyką wpisuje się również w liczne ogólnopolskie akcje promujące biblioteki i czytelnictwo. Spotkanie będzie okazją do pogłębienia wiedzy na temat stanu czytelnictwa, aktualnych metod popularyzacji książki oraz prezentacji dobrych praktyk utrwalających nawyk czytania wśród uczniów.
Czytaj więcej

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej10.14.2016

13 października w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze  odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli oraz pracowników lubuskich placówek oświatowych. Pan Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Romuald Gawlik skierował słowa uznania do całej społeczności edukacyjnej, dziękując za wychowawczy i dydaktyczny trud oraz życząc, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję i radość.

  Czytaj więcej

Porozumienie o partnerskiej współpracy10.12.2016