Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Menu

Partnerzy

Godziny otwarcia

Godziny pracy wydziałów
udostępniania:


- Poniedziałek - Piątek
  godz. 8:00-19:00

- Sobota
  godz. 8:00-15:00

W okresie wakacyjnym
 (lipiec - sierpień):


- Poniedziałek - Piątek godz. 8:00-15:00
- Sobota nieczynne

Facebook

Szanowni Czytelnicy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że od 1 września 2013 roku zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu skutecznego dochodzenia zwrotu przetrzymywanych przez czytelników książek oraz wyegzekwowania naliczonych kar.


W dniach 01.07.- 31.08.2016 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka będzie czynna od godz. 8.00 do 15.00, w soboty będzie nieczynna.
 

Aktualności

Narodowe Czytanie08.26.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Narodowe Czytanie"., która została zainicjowana w 2012 przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. W tym roku, 3 września, cała Polska będzie czytała  „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Czytaj więcej

CWPN ACADEMICA w PBW08.19.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze oferuje dostęp do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.
CWPN ACADEMICA to projekt Biblioteki Narodowej, którego głównym celem jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. ACADEMICA pozwala na dostęp do setek tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych - monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism ze wszystkich dziedzin wiedzy.
Czytaj więcej

Kierunki realizacji polityki oświatowej na rok szkolny 2016/201708.02.2016

Na podstawie art. 35 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2015 r. poz. 2156, z późn. zm.) Minister Edukacji Narodowej ustalił następujące kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym  2016/2017:
Czytaj więcej

Wystawa prac plastycznych w PBW07.01.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej  Górze  zaprasza do obejrzenia wystawy prac plastycznych „Przyszła do mnie moja Muza” Joanny Nowak ,uczennicy Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze. Ekspozycja stała się okazją do zaprezentowania pasji i uzdolnień plastycznych uczennicy, tworzącej pod opieką nauczyciela bibliotekarza Kamilli Konopińskiej. Szczególnie zapraszamy wielbicieli mangi i anime. Prace można podziwiać w Wypożyczalni PBW od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 roku w godzinach od 8.00 do 15.00.
Czytaj więcej

24 czerwca – „Święto Książki na św. Jana”06.21.2016

Drodzy Czytelnicy, uczcijmy razem imieniny Jana Kochanowskiego. Niech ten dzień stanie się polskim świętem książek. Wspólnie twórzmy tradycję obdarowywania się książkami. „Książka na św. Jana” nawiązuje do katalońskiej tradycji darowania sobie książek w święto patrona literatury św. Jerzego. W Polsce to dzień imienin Jana Kochanowskiego, a także staropolski dzień zakochanych. Każdy Czytelnik, który w tym dniu odwiedzi Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze dostanie w prezencie książkę. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki. Wspólnie twórzmy nowe święto książki!
Czytaj więcej

Akcja „Zaczytani” w PBW06.21.2016

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włącza się do kampanii Zaczytani.org, która ma na celu zbiórkę książek na wyposażenie bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wyjątkowej akcji wspierającej czytelnictwo. Wystarczy przynieść książki, nowe lub używane, dla dzieci i młodzieży do naszej Biblioteki. Zbiórkę książek rozpoczynamy 24 czerwca.
Czytaj więcej

Bookcrossing w PBW06.13.2016

W Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze 16.06.2016r. rozpocznie się akcja uwalniania książek. Dzięki niej książki dostaną drugie życie!
Święto uwalniania książek rozpoczyna XIII edycję ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa.
O założeniach bookcrossingu, zasadach obiegu książki i uczestnictwie w ogólnopolskiej akcji uwalniania książek można dowiedzieć się na stronach www.bookcrossing.pl.
Czytaj więcej